Novinky   FanClub   Song   Diskografie   Galerie   Guestbook   Kontakt   Deník   Ohlédnutí   Tour   Ostatní   Setlist   Rozhovory   Facebook

 

Praha 5.6.2000 - Paegas Aréna

 

 

Třetí vystoupení v rámci turné k nové desce "Brave New World", se konalo ve velké holešovické hokejové hale, tehdy se podle mobilního operátora jmenovala Paegas Aréna. Všichni byli zvědaví, jak si povede do kapely navrátivší se Bruce Dickinson, kterého český fanda Iron Maiden, krom památného koncertu v roce 1993 v Ostravě, neměl možnost vidět.

Vyprodaná hala (okolo 15 000 diváků) pak viděla neskutečnou show nabitou energií. I když se hrálo dost nových věcí, které 15 dní po vydání alba téměř nikdo neznal, nic nebránilo tomu, vytvořit   neskutečnou atmosféru. Jak se následně Nicko přiznal, několik nových věcí pokazil, čehož si snad nikdo v sále ani nevšiml. Kapela kvitovala po koncertě české publikum a jedinou výhradu měla k zázemí již leccos pamatujícího zimního stadionu. Komentovala to jedním slovem, které by snad šlo přeložit jako "Humus".

Ve stánku se suvenýry se pak objevilo i Stevovo fotbalové triko v bílé (viz obrázek vpravo), které však v té době stálo neskutečných 2000Kč. Dnes je považováno za obrovskou vzácnost a pokud ho tehdy někdo koupil, má doma naprostou raritu. Dalším nezapomenutelným zážitkem z onoho koncertu bylo pro fandy neskutečné vedro, které tehdy v Paegas Aréně panovalo.

Setlist:

Intro: First Knight (Arthur's Farewell)
The Wicker Man
Ghost Of The Navigator
Brave New World
Wrathchild
2 Minutes To Midnight
Blood Brothers
Sign Of The Cross
The Mercenary
The Trooper
Dream Of Mirrors
The Clansman
The Evil That Men Do
Fear Of The Dark
Iron Maiden
The Number Of The Beast
Hallowed Be Thy Name
Sanctuary
The Fallen Angel
Out Of The Silent Planet
Run To The Hills
Children Of The Damned

 

Fotky (Martin Kratochvíl):

   

Spolupracujeme