Novinky   FanClub   Song   Diskografie   Galerie   Guestbook   Kontakt   Deník   Ohlédnutí   Tour   Ostatní   Setlist   Rozhovory   Facebook

 

Praha 22.10.2003 - T-Mobile Aréna

 

Setlist

Wildest Dreams

 Wrathchild

Can I Play with Madness

The Trooper

Dance of Death

Rainmaker

Brave New World

 Paschendale

Lord of the Flies

No More Lies

Hallowed Be Thy Name

Fear of the Dark

Iron Maiden

Encore:

Journeyman

The Number of the Beast

Run to the Hills

 

 

 

Turné k albu Dance Of Death začalo 19.10.2003 v Maďarsku a po Banské Bystrici se hned třetí zastávkou stala pražská T-Mobile Aréna v Holešovicích, již tradiční destinací pro podobné koncerty té doby. I když ze strany Iron Maiden bylo na poslední tour kritizováno otřesné zázemí, přesto je hala svou akustikou jedna z nejlepších pro rockové koncerty.

Předskokanem se k velké radosti českého heavymetalového fandy stala německá u nás velice populární skupina Gamma Ray s frontmanem Kaiem Hansenem (ex Helloween), jež nažhavila celou halu songy jako "Heavy Metal Universe" a v závěru si dokonce střihla helloweenovskou "I Want Out".

Samotní Iron Maiden nastoupili tradičním intrem v jehož průběhu bylo jasné, že atmosféra a kulisa koncertu bude jedinečná, což se také potvrdilo, když například diváci v sektorech na sezení celý koncert stáli. V celé hale pak byl takový rachot a úžasná divácká kulisa, že se závěrečná fotka propocených ale neskonale šťastných kluků z kapely s publikem dostala až do bookletu DVD Iron Maiden - Death On The Road (dole). I samotná kapela pak ještě dlouho vzpomínala na atmosféru tohoto koncertu a většina návštěvníků jej považuje za jeden z nejlepších, které Iron Maiden v České republice absolvovali.

 

 Playlist samotný byl velice chytře zvolen a namixován ze songů tehdy nového alba a osvědčených hitů. Za zmínku stojí epicky pojatý song Dance Of Death a Brucovo taneční číslo v plášti a kápi, výborný úvod k Rainmakerovi, hromadný zpěv publika u No More Lies, kulisy k Paschendale, či Brucovo Journeyman s ručníkem kolem krku.

 

 
 

Spolupracujeme