Novinky   FanClub   Song   Diskografie   Galerie   Guestbook   Kontakt   Deník   Ohlédnutí   Tour   Ostatní   Setlist   Rozhovory   Facebook

 

Kamil Střihavka

Hned úvodem mi nedá se nezeptat. Pamatuješ ještě na tuhle fotografii?. Stylem odpovídá foťákovi v Teplicích nad schodama nebo se mýlím? Bylo to foceno z nějakého konkrétního důvodu, nebo jste se šli vyfotit jen tak?

Vzhledem k tomu,že ta fotografie vznikla před dvaceti!lety,nepamatuji si další podrobnosti…

Jak vzpomínáš na úplné začátky Motorbandu a pamatuješ si ještě na své první vystoupení v této kapele?

Na začátky Motorbandu si pamatuji velice dobře a vzpomínám si, že nás jak zkoušení, tak i samotné hraní velice bavilo.Co se prvního koncertu týče, tak si vzpomínám, že mě kluci půjčili takové ty elastické kalhoty a pár dost slušně ocvočkovaných doplňků nejen kolem pasu. Byl jsem z toho nervozní víc,než ze samotného koncertu J.

Kdy jsi vlastně začal se zpěvem, chodil si do LŠU nebo jsi takzvaný samouk ?

Začal jsem, jako většina z nás s kytarou. Zpěv přišel samovolně a bylo to někdy kolem patnáctého roku mého života ... Jsem samouk a mou ,,školou'' byla letitá praxe, kterou jsem třeba i v Motorbandu zdokonaloval, jak to jen šlo.

Vždycky se musím smát, když Libor vypráví, jak tě kluci nutili nosit ty těsné legíny a mohutný opasek, dokážeš si představit, že by ses tak postavil na pódium dnes ?

Tyhle věci k Heavy Metalu a k té době,kdy jsme s Motorbandem hráli prostě patřili a myslím,že to bylo v pořádku. Dnes je doba i můj věk někde jinde a jsou to jen milé vzpomínky...

Pamatuji si na zábavy v Duchcovské sklárně, L.M. říká, že to pro vás byla obrovská škola hrát a zpívat 4 hodiny. Jak bylo v té době těžké uspořádat metalové zábavy? U pódia hrozily máničky (byl jsem jedna z nich), uprostřed sálu se pogovalo (tedy spíš strkalo) a u stolů se notně popíjelo a to vše v době hluboké totality, neměli jste tenkrát strach z nějakého průšvihu?

Strach jsme neměli, spíš jsme si společně s lidma užívali trochu tý ,,revolty‘‘ v podobě rockových orgií J. Byla to pro nás nejen škola, ale hlavně bezva zábava…

Napadlo vás vůbec v té době, že se jednou stanete hvězdou Československého rocku a budete vystupovat jak v rozhlase, tak v televizi a směřovali jste k tomuto cíli, nebo jste nad tím nepřemýšleli a jenom brali co doba přinesla?

Jako každá kapela, i my jsme hráli hlavně pro radost a samozřejmě, že jsme si snili svůj sen o úspěchu toho, co jsme v té chvíli dělali. ,,Vážné‘‘ myšlenky o profesionální kariéře přišly později.

Motorband měl vždycky dost blízko k osobě Petra Jandy, jak na tebe působí člověk, který toho tolik udělal pro českou rockovou scénu?

Petr je rocker a jeden z nás, takže naprosto v pohodě…

Jakou ty osobně v současnosti posloucháš nejraději hudbu?

Poslouchám všechno,co se mi zdá zajímavé,ale mám i období,kdy neposlouchám nic…

Promiň trochu hloupou otázku, ale tohle mi nedá se nezeptat? Vždycky mě moc zajímalo, co dělá zpěvák z rockové kapely v mezihrách při sólech? Je to pro tebe vítaný odpočinek, nebo čas který se musí nějak vyplnit a už se člověk nemůže dočkat až zas začne zpívat? :o)))

Ta otázka mi vůbec nepřipadá hloupá, jen nevím jak odpovědět. Jde o to, že kdokoliv z muzikantů včetně interpretů, je součástí kapely a hudby, kterou ta která kapela hraje a v takovém případě člověk prožívá sóla kohokoliv, jako součást hudby a nepřemýšlí o tom, jestli už přijde na řadu J.

Jsi častým hostem na Zahájení lázeňské sezóny, jaký je tvůj vztah k Teplicím?

Teplice jsou nejvíc J!!!

Velmi často účinkuješ v muzikálech, čím tě přitahuje tento hudební žánr?

Přitahuje mě  stálým měsíčním příjmem, který je pro člověka živícího rodinu, hypotéku, leasingy apod. důležitým motivačním prvkem J.

Vídáš se ještě občas s klukama ze starého Motorbandu? Jaký máte k sobě vztah po tolika letech?

S klukama se občas vídáme a naše vztahy jsou stejné, jako před těma dvaceti lety. Kromě Tomáše Jarolíma všichni děláme muziku a ta nás stejně jako tehdy spojuje ...

Co připravuješ v současné době a jaké máš plány do budoucna (profesní i soukromé :o))

V současné době skládám nové písně na svou druhou sólovou desku, kterou bych rád na podzim vydal s Romanem Holým jako producentem v zádech a postavil jsem novou kapelu-LEADERS, se kterou od půlky května začínáme hrát a jedna z prvních štací bude právě ta v Teplicích, na Zahájení lázeňské…

Děkuji za rozhovor ... matii

 

Spolupracujeme