Novinky   FanClub   Song   Diskografie   Galerie   Guestbook   Kontakt   Deník   Ohlédnutí   Tour   Ostatní   Setlist   Rozhovory   Facebook

 

2 Minutes To Midnight

Zpět na singly  

 

Datum vydání: 6.8.1984

Nahráno: 1984

Strana A: 2 Minutes To Midnight (6:04)

Strana B: Rainbow's Gold (4:57)

Sestava:

Bruce Dickinson - zpěv

Dave Murray - kytara

Adrian Smith - kytara

Steve Harris - basová kytara

Nicko McBrain - bicí

Umístění v UK: 11

 

Song "2 Minutes To Midnight" jež dal název singlu mají "na svědomí" Adrian a Bruce. Jak Adrian později vzpomínal:"Takovýhle věci bych mohl klidně plácat celej den, jenže se většinou nehodily k tý snový hororový atmosféře, kterou se kapela snažila vyvolávat. V tý době jsem potřeboval Bruce, aby mi pomohl ty věci udělat tak, jak je chtěli Maiden. Perfektní příklad je "Two minutes To Midnight". Já našel správnej riff a Bruce správný slova.

Zajímavostí je, že se jedná o více než pětiminutový song, což v té době nebylo na singlech obvyklé. Song samotný je reakcí na tehdejší "jadernou krizi" mezi USA a Sovětským svazem. Bylo to poprvé od září 1953, kdy takzvané "Doomsday Clock" hodiny posledního soudu, označující blízkost jaderného konfliktu, ukázaly tři minuty do půlnoci.

Na druhé straně singlu najdeme cover kapely Beckett s názvem "Rainbow's Gold" z roku 1974 s níž měli členové Iron Maiden velmi dobré vztahy. Tento song pak doplnila legendární "Mission from 'Arry". Jedná se o tajnou nahrávku Bruce Dickinsona debaty mezi Stevem a Nickem, kteří si vyměňují názory po koncertu v Pennsylvánii, kde odešla Stevemu technika a tak požádal nejbližšího člena týmu, aby to sdělil Nickovi. Ten mu v obrovském hluku kolem bicích nerozuměl. Brucovi to přišlo velice vtipné a tak rozhovor tajně zaznamenal.

 

 

 

 

 


 

 

Spolupracujeme