Novinky   FanClub   Song   Diskografie   Galerie   Guestbook   Kontakt   Deník   Ohlédnutí   Tour   Ostatní   Setlist   Rozhovory   Facebook

 

Aces High

Zpět na singly  

 

Datum vydání: 22.10.1984

Nahráno: 1984

Strana A: Aces High (4:31)

Strana B: King Of Twilight (Nektar cover) (4:49)

Sestava:

Bruce Dickinson - zpěv

Dave Murray - kytara

Adrian Smith - kytara

Steve Harris - basová kytara

Nicko McBrain - bicí

Umístění v UK: 20

 

V pořadí jedenáctý singl Iron Maiden s názvem "Aces High" vychází necelé dva měsíce po albu Powerslave. Snad i proto nedosáhne narozdíl od "Two Minutes To Midnight" na vyšší příčku v UK charts, než na 20. Song samotný byl již na velké LP a cover původní písně "King Of Twilight" z roku 1972 na straně B, byl jen slabším tahákem pro fandy Iron Maiden.

Nakonec to byl opět Eddie Dereka Riggse, který asi nejvíce zaujal. A jedná se opravdu o mistrovské dílo. Zasazen je tentokrát do kokpitu stíhačky z druhé světové války (vypadá to na Spitfire) tak, aby věrně korespondoval se songem samotným. Ten je po "Where Eagles Dare" dalším pokračováním druhoválečných témat a jedná se o tzv. "volání do zbraně" pro letecké stíhače. Při živých vystoupeních často předchází známý proslov Winstona Churchilla "Budeme bojovat na plážích ... " se zvukem letadel na pozadí. Kytary oproti dřívějšku zrychlily a Brucúv hlas, chvíli "štěkající" přecházející v jekot, je jakoby pro tuto skladbu stvořen. Steve Harris jako autor se zase jednou ukázal. Zároveň se jedná asi o nejuznávanější koncertní "otvírák" za celou dobu živých vystoupení Iron Maiden, k němuž se později přiblížil svou úspěšností snad jen "The Wicker Man".
 

                        B strana odkazující na další album Iron Maiden                                                      Japonská verze

                          

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Spolupracujeme