Novinky   FanClub   Song   Diskografie   Galerie   Guestbook   Kontakt   Deník   Ohlédnutí   Tour   Ostatní   Setlist   Rozhovory   Facebook

 
Novinky z první části akce s názvem FoT 2007

(některé odkazy především na videa a zvukové soubory již nefungují)

 

13.6.2007 Koukám na výsledky ankety a je mi jasné, že vás budu muset zklamat. Klasický informační WEB o Iron Maiden bohužel není v mých omezených silách a navíc od srpna se budou moje cesta i ambice ubírat zcela jiným směrem. Do té doby ponechám stránky v této podobě, abyste si mohli kdykoli zavzpomínat. Jelikož vás považuji za souputníky, kteří mi byli leckdy nápomocni již od února, kdy se tento WEB přeorientoval na ostravský koncert Iron Maiden, není mi váš osud lhostejný :o))) a proto budete-li prahnout po informacích ohledně této skvělé kapely, koukněte se na www.iron-maiden.xf.cz.

Užijte si krásné léto ..... matii

13.6.2007 Mám tu návrh od grafika, který dělal logo FoT, že by mohl pokud by byl dostatečný zájem vytvořit unikátní design pro triko FoT2. Mimo jiné pracuje např. na návrzích pro Nike, Snowboard designy a množství firem, které vyrábějí mikiny , trika a jiný textil ve velkých sériích. Nejednalo by se přímo o IM triko (nerad falšuji značky jiných lidí), ale o unikátní design použitelný na více akcí. Myslíte, že by o něj byl z vaší strany zájem? Malá anketka je tady vlevo pod menu, tak prosím všechny návštěvníky o kliknutí na příslušnou odpověď. Ale upřímně prosím. Prostě o tom neuvažuji dám ne, rád bych ho měl dám třeba ano. Díky.

13.6.2007 Tomáš mi poslal report ze souběžně konané akce Fans on Tour :

Jeli jsme malým zeleným autobusem pro 24 lidí plně obsazeným a na zadní sklo jsme vylepili plakát formátu A2 s motivem Fans on Tour, který jsi mi zaslal a přidali jsme tam jenom ten Horní Újezd. Pak jsem ještě pro každého vyrobil samolepku, vyšly 4 na A4. Dávali si to na bundu nebo na jupíka, těch bylo hodně. V jupíku jsme měli každý vzorek svojí slivovice, škoda, že jsme se nemohli potkat, mohl jsi okoštovat. Po koncertě už samozřejmě nebyla, většina se vypila po cestě na akci.Ten jupík úplně stačí, byla tak akorát náladička, jenomže byla potom žízeň, ale když jsem viděl ty fronty, tak mě přešla chuť na pivo a taky jsem přijel kvůli mejdnům a ne kvůli pivu, jak si na netu někteří pořád stěžovali i když ta organizace, to byl fakt mazec. Mají štěstí, že to přežili bez následků. Ale zážitek jsem si tím zkazit nenechal a hlasivky dostaly zabrat. Bruce pěl jak bůh, ten má formu. Musím končit, takže díky za motiv a za tvůj dočasný web a zajímavé odkazy na něm, často jsem tam brousil. Díky a někdy příště ... Tomáš K. - Bystřice pod Hostýnem. SUPÉÉÉR !!!

11.6.2007 Tady je ten slibovaný rozhovor o naší akci a vůbec ostravském koncertu pro METALhey, jak na vztek mi zrovna nějak chrastil mobil. Zřejmě sem při návratu z koncertu špatně zasunul SIMkartu do druhého mobilu :o( . Ale je to jen na začátku a na konci. Prosím o shovívavost, jak uslyšíte, hlasivky nebyly nic moc a taky si uvědomte, že jsem to plkal živě bez přípravy rovnou do vysílání. Samozřejmě, jak jsem domluvil, hned mě napadlo milion jiných věcí co jsem mohl říci. Jinak jsem to nestříhal, takže pokud nechcete poslouchat zbytky nahrávek na začátku, přesuňte si to rovnou na pozici 1:30 min....... ZDE

10.6.2007 Poznáte se ? (zdroj www.ironmaiden.sk - fórum) klik pro zvětšení

 

9.6.2007 Zítra (neděle 10.6.) ve 21:00 nebo 22:00 hod našeho času (nevím jak je to s tím posunem) začne koncert Iron Maiden v Donningtnu na festivale Download. Odpočet můžete sledovat na oficiálních stránkách www.ironmaiden.com a samotný koncert nejen Iron Maiden pak exkluzivně live přes internet na http://www.downloadfestival.co.uk/webcast/

8.6.2007 Agentura Velryba Promotion dostává v návštěvní knize pořádně do kožichu a musím říct, že zaslouženě. Více ZDE

8.6.2007 Tři reportáže z regionálního vysílání České Televize si můžete poslechnout při kliknutí na následující odkazy (V prostřední vystupuje Vráťa)

ČT č.1    únorová reportáž
ČT č.2    o příchodu fans na Bazaly (Vráťa je borec)
ČT č.3    o samotném koncertu

8.6.2007 Report o ostravském koncertu a naší akci si můžete přečíst na multitematickém WEBu www.zlutykvet.cz

8.6.2007 Už i oficiální stránky Iron Maiden nás kopírují. Na indexu zavedly náš známý countdown do začátku festivalu Download a tudíž i internetového přenosu. Asi nebudu sám, kdo má strach o "tok dat". Myslíte si, že vše poběží plynule ? Tomu nevěřím. Link bude podle mne trvale přetížen. Rád bych se mýlil. Kuk sem a pokud máte rychlé připojení dejte si větší detaily, rozdíl je markantní.

8.6.2007 Do fotogalerie přibyly další fotografie a příběh Fans on Tour - Jak to všechno bylo. Pokud máte nějaké postřehy z akce, klidně mi je napište do mailu, rád je tam přihodím.

7.6.2007 Pokud budete mít čas, poslechněte si v neděli reprízu Metalhey, dneska jsem tam měl několikaminutový rozhovor LIVE do éteru o naší akci a o samotném koncertu. Chtěl jsem toho tolik říct, ale znáte to, tréma jak blbec, navíc mi Radim napsal o číslo mobilu a za pět minut jsem byl v éteru, takže jsem stihnul jen pozdravovat z celé skupiny jen Máru :o))). V neděli to zkusím nějak zaznamenat a hodit sem. Jinak živě to můžete poslouchat v neděli 10.6. od 20:00 hod ZDE Je to někde v půlce vysílání od 20:00 do 22:00.

7.6.2007 Borec Vráťa se probojoval z desítek oslovených do konečné reportáže ČT. V triku Fans on Tour vystupuje jako naprostej profík .... ZDE

 

7.6.2007 Super akce ! Díky všem účastníkům Fans on Tour ! Nově založena galerie fotografií z akce. Zítra ji zabuduji do navigační struktury WEBu.

5.6.2007 Poslední info před VELKÝM SVÁTKEM. Prodáno bylo kolem 28000 vstupenek ! Tak to bude nářez. Uvidíme se za pár hodin !

UP THE IRONS !

5.6.2007 Jak pokračuje stavba podia na Bazalech můžete vidět  na následujících odkazech. Nafotil Triglav z fóra www.ironmaiden.sk jelikož nemám kontakt a tudíž svolení fotky použít, dávám sem odkazy :

http://imajr.com/View2.aspx?Id=dsc00013_100536

http://imajr.com/View2.aspx?Id=dsc00016_100538

http://imajr.com/View2.aspx?Id=dsc00017_100539

http://imajr.com/View2.aspx?Id=dsc00019_100540

 

5.6.2007 Podrobnosti ohledně posílených spojů MHD v Ostravě mi poskytl O.Korpas :

Trasy posilových spojů, které budou zajišťovat, mimo pravidelné spoje linek MHD, návoz diváků na koncert a po jeho skončení jejich odvoz, budou vedeny v rámci území města Ostravy do částí Poruba, Zábřeh, Výškovice, Hrabůvka a Dubina. Toto spojení bude zajišťováno tramvajovými posilovými spoji. Trolejbusová doprava bude posílena před i po skončení koncertu v úseku mezi zastávkami "ZOO" - "Nám. Republiky". Posílení dopravy mezi místem konání koncertu a hlavním nádražím nebude zajištěno a bude tedy obsluhováno v rámci standardní odpolední a noční dopravy tramvajovými linkami č. 1, 2, 8 a 12 a trolejbusovými linkami č. 101, 108 a 111. Na spoje linek zajišťujících noční provoz (pouze vybrané linky), budou také nasazeny vícekapacitní spoje, popř. spřažené tramvajové soupravy.

5.6.2007 Máme agenty všude. Napsal mi Petr Kostrhun, že kapela dosedla s letadlem na letiště Ostrava Mošnov ve 13:35h. (Odlet v 11:00hod)

4.6.2007 Vlajka je hotová, bohužel hricimu na poslední chvíli došla černá barva (dvě plechovky), tak to vyřešil po svém viz obrázek. Aspoň to vypadá, že prošla pořádným bojem. Co jí ještě trochu oškubat a opálit ? :o)))

4.6.2007 Do galerie přibyly nějaké nové fotografie ... kuk tam

4.6.2007 Kdo jedete do Ostravy (nejen členové FoT) a máte chuť si poklábosit v předvečer velkého svátku, přijďte zítra tj. 5.6. ve 20:00 na Xchat (20:00-21:00) místnost Fans on Tour 2007

4.6.2007 Pro ty kdo to ještě nevědí, zpáteční vlak jede v 02:19 z Ostravy je to R200 Silesia. Kdo tam nepřijde má smůlu, ale to si povíme cestou tam.
4.6.2007 Důležité upozornění !!!!

Všichni kdo chtějí jet s námi na hromadnou jízdenku musí splňovat tyto podmínky :

1) musí být u mne zaregistrováni

2) musí mít místenku do našeho vagonu (netýká se 44 lidí, kteří jedou na hr. místenku - 34 z Prahy + 10 Martin a grupa z Kolína)

3) musí být na hlaváku nejpozději hodinu před odjezdem

Bez splnění těchto tří podmínek pojedete maximálně na sólo jízdenky. Příchody nových lidí na poslední chvíli nebudou akceptovány !

4.6.2007 Podle nejnovějších informací kapela přistála na Sofijském letišti již včera odpoledne. Překvapením je, že se  připravují speciální úpravy scény pro bulharský koncert. Doufejme, že tomu tak bude i u nás. Více fotografií kapely uvidíte, když kliknete na obrázek Bruce.

4.6.2007 Info pro Fans on Tour jedoucí z Prahy. Sraz je v horní nádražní hale Hlavního nádraží někde poblíž pokladen. Sraz nejpozději hodinu před odjezdem tj. v 09:00hod !!!

3.6.2007 Jak informoval hrici vlajka Fans on Tour 2007 je hotová, stačí jen sešít strany. Zatím mu nějak nejde naládovat fotky do PC, ale prý se bude snažit :o)))

3.6.2007 Další videa ze Slovinska, dál už přidávat nebudu, kdyžtak si je můžete najít na youtube.

The Number Of The Beast

Run To The Hills

Fear Of The Dark

3.6.2007 A máme tu první video ze Slovinska. Doporučuji ani na něj nekoukejte. Zvuk i obraz horší než hrůza. Takže The Trooper natočený mobilem nevalné kvality ZDE

3.6.2007 První vystoupení ve Slovinsku provázel déšť, jako ostatně poslední tři týdny ve východní Evropě a rampy byly nebezpečně kluzké. Podle Roda se všichni těší do Bulharska a České Republiky, kde by mělo být podle předpovědi lépe. Rosničkáři upravili předpověď na středu, takže podle posledních zpráv by mělo být ve středu polojasno 22-26 stupňů, ubývání oblačnosti. Co víc si můžeme přát.

1.6.2007 Odesláno pravidelné páteční info č.17 (poslední před koncertem)

1.6.2007 Agentura Velryba dnes upřesnila časový harmonogram vystoupení. Ta byla posunuta zřejmě proto, aby hlavní hvězda hrála až za tmy, čemuž tleskáme :

17:00hod - otevření bran stadionu

19:15hod - začátek vystoupení prvního předskokana

21:00hod - vystoupení Iron Maiden (zdroj www.ironmaiden.sk)

Takže bude dostatek času obejít pivní stan a stánky se suvenýry. Lituju ty co budou čtyři hodiny bojovat bez WC o první lajnu.

1.6.2007 Na vystoupení Maiden v Sofii pořadatel jasně oznámil, že nebude tolerovat jakákoli záznamová zařízení, podle poslední informace bylo prodáno stejně jako u nás okolo 25000 lístků zhruba týden před koncertem. Celková kapacita stadionu Lokomotiv je pak 30000.

1.6.2007 Už jen hodiny dělí Iron Maiden od zahájení letní tour ! Zítra tj. v sobotu 2.6. vystoupí ve slovinskké Ljublani na Bezigradském stadionu, v pondělí 4.6. v bulharské Sofii na stadionu Lokomotiv a pak už nás čeká Ostravský svátek!!! V neděli bychom pak s největší pravděpodobností měli znát kompletní playlist.

1.6.2007 Podle oficiálních informací z agentury Velryba bylo prodáno zhruba 25000 vstupenek uvedl dnes server Novinky.cz. Celý článek si můžete přečíst ZDE

30.5.2007 Jelikož se množí dohady o tom, zda brát sebou na Bazaly foťáček nebo ne, poskytl server www.ironmaiden.sk informace od agentury Velryba, jež se týkají podmínek vstupu a kontrol na stadionu. Tyto podmínky jsou velice tvrdé, nicméně monumentálnost koncertu si je zřejmě vyžádala. Stejně bude spousta fans na pochybách, jelikož na chatu agentury na dotaz zda je povoleno vnášet foťáky, odpověděla agentura asi v tom smyslu, že velké profifoťáky ne, ale malé kapesní lze  - úryvek z chatu : .

AGENTURA VELRYBA > 17. 5. 2007, 22:10 > focení na Iron Maiden
boy

...až má člověk pocit, že na koncert nejdete kvůli muzice, ale kvůli focení :-) Malé kapesní foťáky diváci mít můžou, profi přístroje s teleobjektivy dovnitř nemůžou. Stačí?

Když si ale přečtete podmínky, máte z toho dojem úplně jiný. A vymlouvejte se pak na nějaký chat.

Aktualizace 19:45

Psal mi george, že kontaktoval přímo organizátory a ti ho ujistili, že kontroly budou velice přísné a všechna záznamová zařízení krom mobilů budou důvodem k vyvedení ze stadionu. Prý i oficiální fotografové dostanou jen minimální prostor pro svoji činnost. Takže bacha lidi.

Trochu nepochopitelná cesta kterou se management IM vydal. Společně s placenými informacemi ohledně Tour na oficiálních stránkách, kdy do free zóny na NETu pustí jednu nezáživnou informaci za měsíc je to opravdu bída. Zdá se to jenom mně, nebo už kluci nevědí co by zpeněžili? Kde jsou ty doby, kdy Nicko denně psal příspěvky na free NET. Dneska? Nezaplatíš, nemáš nárok. :o(

29.5.2007 Dneska je to příval  informací, jen tak dál. Mára někde vyštrachal fotku vagonu typ Bpee (nafocený přímo z EC) kterým pojedem. Špatná zpráva je, že okna jdou jenom vyklopit. Pozor napsal jsem vyklopit, ne vyvrátit. Každopádně doufám, že to snad zážitek z cesty nesníží. Pro větší obrázek tradičně klikněte na miniaturu.

29.5.2007 Agentura Velryba uveřejnila detailní plánek Bazalů, rozmístění vchodů do sektorů, WC, stánky se suvenýry atd. studovat můžete ZDE Na ploše a před stadionem bude pivní stan !!!! Tak to vypadá na pěkně divokou jízdu. Pokud bude slibovaných 28 stupňů a dusno, nechci to vidět.

29.5.2007 POTVRZENO ! Přesně za týden v úterý 5.6.2007 proběhne od 20:00 - 21:00hod závěrečný xchat. Chcete-li se připojit a sdělit své dojmy v předvečer velkého svátku jste srdečně zváni, což platí i pro ty kdo s námi přímo nejedou, ale do Ostravy se chystají. Zároveň se tímto ruší čtvrteční xchat. Nezapomeňte zbývá 7,6,5, ....

29.5.2007 Týden plný překvapení a šíleností nekončí, neboť horečka zvaná Iron Maiden vrcholí a stává se pandemií. Poslední "postižený" je Mára, jehož nápad mi doslova vyrazil dech. Klik na obrázek a pozorně se zadívejte. Nemám slov ... prostě paráda, ani bych se nedivil kdyby byl večer na Nově :o). Mimochodem pěkný domček. (Pozn. hlavně neblbněte, když to moje dcera viděla chtěla sousedce vzít kočku a strojkem jí vystříhat Iron Maiden do kožichu. Nerad bych byl v příštím vydání "Chcete mě" nebo "Krimi live".

29.5.2007 Ještě jedno foto od Tomáše. Naposledy to byl tekutý adventní kalendář, teď zase jeho metalové lože s vlajkou vlastnoruční výroby, pod níž jak píše se skvěle usíná, tím spíš když je tam ten lístek. (Pozn.matii : se nedivím jestli ten adventní kalendář poctivě vybíráš každý večer, že se ti dobře usíná. Jen abys nezaspal příští středu, až otevřeš to poslední dvojité okýnko :o))

28.5.2007 Tak tu máme první fotečky z prací na vlajce FoT. Hrici je šikula co říkáte? To by bylo aby si nás Bruce a spol. nevšimli ! Jen tak dál ....

         

28.5.2007 Jinak kdo by náhodou jel 5:40 z Ústí nad Labem R773 Větruše v Praze je 7:07 na Masarykově nádraží dejte vědět. Sejdeme se už tam. matii

28.5.2007 Pro ty, kdož si ještě nejsou jisti do jakého vagonu mají příští týden nastoupit je tu plánek řazení EC 107 kterým pojedeme. Vagon č.348 je druhý v pořadí, ještě jsem ho zaškrtnul červeně. Pokud budete chtít do jídeláku budete muset projít dvěma vagony civilistů ... brr

26.5.2007 Tak tohle je teda BOMBA ! Víte jak si zkrátit odpočet do koncertu? Tomáš "Fabos" na to přišel. Text ponechávám bez úprav.

To co jsem vám poslal, tak je způsob, jak jednoduše obhájit před svou ženou (v mém případě mamkou =) ) to, že si to pivo každý den prostě dát musíš. A taky sem to udělal proto, protože fakt už nevím jak si čas do IM zkrátit. Mějte se a Up the Iron...Fabos

Kliknutím na obrázek (nazval jsem ho Final Countdown) ho zvětšíte na původní velikost. Nechal jsem ho opravdu obrovský, všimněte si etiket a popsaných samolepek. Tohle prostě nemá chybu ! Tomáš je Nr.1 maidenfan.

25.5.2007 Dneska jsem se sešel kvůli rozhovoru s Tomášem Krulichem z Kabátu. Nezaváhal jsem a navlékl naše klubové triko. Když propagace, tak pořádná :o))). Docela pohodovej rozhovor stímto super chlapíkem bude uveřejněn v nejbližších dnech na spřáteleném WEBu www.motorband.cz

25.5.2007 Odesláno páteční info č.16 (předposlední)

25.5.2007 Taky už máte sbaleno ? Viz obrázek ...

24.5.2007 18:15 PRAHA - Podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude období do druhé třetiny června srážkově spíše podprůměrné. (zdroj : www.seznam.cz)

24.5.2007 Další skvělou fotku fans před koncertem Iron Maiden v Praze v roce 2005 mi poslal Honza (EdHunter). Podle Martina jsou to fans ze Švédska, měl s nimi něco do činění.

24.5.2007 Tak trička FoT byla dneska rozeslána koncovým uživatelů tj. vám. Očekávám v příštím týdnu smršť vašich fotografií v těchto trikách. Jak ne budu zlej :o) BTW Hrici si jako hlavní organizátor výroby nechal vyrobit speciál (viz foto). Balík vážil více než 7Kg.

           

23.5.2007 Abych ukrátil vaši čekací dobu a překonal nedostatek novinek ohledně ostravského koncertu (lepší už to asi nebude). Dám vám sem jednu fotku z Roku 1995 kdy si s "Mejdnama" zahrál Vitacit ... btw rozhovor s Liborem Matejčikem najdete hned vpravo pod galerií.

22.5.2007 Veletoč a salto mortále Ticketpro se vstupenkami na ostravský koncert nezná mezí. Poté co byly všechny sektory vyprodány krom stání a sezení II je všechno jinak a opět jsou k dispozici skoro všechny lístky. Asi nás tam bude jen pár bláznů. Mimochodem pokud někdo máte možnost sehnat trochu seriózní údaje o prodaných vstupenkách nebo o kapacitě stadionu pro hudební koncerty dejte vědět třeba do návštěvní knihy. Blázniviny Ticketpro v přímém přenosu můžete sledovat ZDE "Aktualizace" Podle Fíkovníka je v prodeji posledních 1200 lupenů z 25000 viz návštěvní kniha.

22.5.2007 Sledujte fotky v galerii, docela utěšeně přibývají.
21.5.2007 Definitivně rozhodnuto ! Před Iron Maiden si jako jejich předskokan zahrají GATE CRASHER !

21.5.2007 Včera odešel comp hRicimu, asi nějaká nákaza :o))

20.5.2007 Podle informací od hRiciho je krize s trikama zažehnána, trička jsou vyrobena, zítra se expresní službou posílají od firmy, takže nejpozději v úterý 22.5. se začnou rozesílat koncovým uživatelům

20.5.2007 Tak dobrá zpráva pro čtenáře tohoto webu. Nové PC se podařilo rozběhnout během jednoho dne, takže aktualizace mohou pokračovat. Staré počítadlo již není mezi živými, čest jeho památce :o)

18.5.2007 Iron Maiden nechystají útok jenom na vaše metalové srdíčko, ale taky na vaše peněženky. Pokud patříte k těm, kteří si z takové akce odnesou nějaký ten suvenýr, pořádně si napěchujte prkenici. Pro ilustraci klikněte na obrázek a zvětšete si takový metalshop (tenhle je z Montrealu). Zdroj www.ironmaiden.sk - Dragontears

18.5.2007 Je dobojováno !!! Iron Maiden se rozhodli a vybrali svého předskokana ! Kdo to je ? Rádio METALhey nebo samotní "Mejdni" se rozhodli ještě potrápit naší nervovou soustavu a vítěze oficiálně vyhlásí v pondělí 21.5.2007 Chudáci kluci z kapel ! Více na METALhey.

18.5.2007 Tak je to tady. Lhůta pro účastníky FoT uplynula. Takže pokud budete chtít jet v jednom vagonu s námi a nechcete se vázat společnou jízdenkou (tzn. nejste přihlášení), pak si kupte místenku sem :

Vlak EC 107 z Prahy Hlavního nádraží do Ostravy Hlavní nádraží 6.6.2007 odjezd 10:07

Vagon č. 348 (velkoprostorový) - 2.třída nekuřák

My máme místa : 14-18, 23-27, 31-38, 41-43, 81-88, 91-98, 101-106

16.5.2007 Informace od hRiciho ohledně triček FoT.

Ahoj fans, přináším vám již zmiňovanou informaci k tričkám. Shrnu všechno dění okolo nich. Našel jsem firmu, která tiskne trička, domluvil jsem se s vedením, že potřebuju okolo 30ks triček a že na to mám určitý časový interval. Všechno probíhalo v pořádku (25.4-přihlášky, 30.4.peníze). 30.4 jsem volal do firmy kolik chci triček atd. a dozvěděl jsem se, že trika budou natištěné do dvou dnů+24hod cesta triček z firmy ke mně. Majitel musel objednat černá trika na které se mělo tisknout, ještě jsem čekal na číslo účtu abych poslal finanční částku.To jsem dostal někdy 6.myslim a odeslal peníze. Hned na to jsem volal, že peníze jsou na cestě a dozvěděl jsem se 2 zprávy, že majitel tiskne trička sám a nemá pod sebou nikoho a tu druhou, že 12.5 odlétá do Francie, což je ten problém o kterém jsem se takhle rozepsal, aby jste to měli se všim všudy. No abych pokračoval, trička už jsem měl mít dneska (15.5.) původně doma no, ale přiletí někdy mezi 18.5.-19.5. + dva dny tištění znamená ,že trika bych měl mít doma  maximálně 24.5. což je myslim že čtvrtek, takže je rozešlu ještě ten den, bude s tim práce, ale nechci aby vám pak trika přišli 10.6. To je asi všechno, takže se nebojte, jen přijdou pozdějš, ale zase  si jich pak můžete užívat jak dlouho budete chtít. Pokud byste potřebovali nějaké další informace obracejte se na můj mail hrici007@seznam.cz nebo ICQ 328-755-519  Mějte se Zdarec hRici007

16.5.2007 Už je známo pořadí vystoupení kapel :
1) Lauren Harris
2) Vítěz soutěže radia MH
3) Iron Maiden

Samotní "Mejdni" teď řeší nějaký závažný problém ohledně letní tour, takže výběr předkapely bude ještě nějaký ten den trvat. Zdroj :

14.5.2007 Zítra tj. 15.5.2007 začíná na rádiu METALhey Iron Maiden mánie, kde můžete vyhrát lístky na Ostravský koncert... více na METALhey jehož logo najdete nahoře na liště.

13.5.2007 Bohužel situace kolem triček se zkomplikovala (nevím čí vinou), hRici vám napíše vysvětlující dopis, který zde vyvěsím hned jak mi přijde. Neděste se trika prý budou (říká hrici), akorát se posunul termín. (doufám že ne 10.6.).

13.5.2007 Práce na vlajce FoT jsou v plném proudu, již je hotový nákres, ale po vyfotografování ty předkreslené obrysy byly špatně vidět. Příští týden by měly být první obrázky (snad)

11.5.2007 První předpověď počasí na začátek června říká : teplo a deštivo ... snad z toho bude pravda jen to první ...

11.5.2007 Odesláno páteční info č.14
10.5.2007 Tak s oznámeným setlistem pomalu můžeme zhodnotit ten, který jste vybrali vy k 10.5.2007 :

Nejlepší album (čísla udávají počet vašich hlasů) :

1.Killers - 198, 2. The Number of The Beast - 192, 3.Brave New World - 189

Vysněný setlist pro Ostravu pak vypadá takto (největší pecky na konec) :

Dance Of Death - 40

Tak malý komentář k výsledkům. Přestože vyhrálo album Killers, rozdíly stejně jako u songů byly nepatrné. Je zřejmé, že každé album má své úspěšnější i méně úspěšné písně a celá tvorba Iron Maiden je vzácně vyrovnaná. Zajímavé je, že u Killers jsem zpočátku zapomněl vypnout kontrolu hlasování, takže dlouhou dobu bylo poslední. Nejlepší song Fear Of The Dark, tak to se dalo celkem čekat, dvě písně mě umístěním v první patnáctce příjemně překvapily a to Wasted Years (moje nej od IM) a Killers. Taky The Clansman na třetím místě je zajímavá volba. Naopak spousta známých songů mimo jiné Iron Maiden u vás propadlo, ale spíš to bylo tím, že je považujete za tak nedílnou součást vystoupení, že vás nenapadlo jim dávat nějaké extra hlasy. Díky všem za ochotu hlasovat, anketa zůstává v provozu, po koncertu ve Slovinsku budeme moudřejší a uvidíme jaký konkrétní setlist na nás Iron Maiden vytasí ..... matii

Killers - 40
Run To The Hills - 42
The Evil That Men Do - 42
Brave New World - 43
Running Free - 46
For The Greater Good Of God - 47
Aces High - 50
Sign Of The Cross - 53
Two Minutes To Midnight - 54
Wrathchild - 55
Wasted Years - 57
The Clansman - 58
The Trooper - 62
Fear Of The Dark - 73

8.5.2007 Tak už máme trošku jasno ohledně setlistu pro Ostravu !!! Vzhledem k 25.výročí vydání The Number Of The Beast Iron Maiden nazvali letní turné A MATTER OF THE BEAST SUMMER TOUR 07  Zároveň bylo rozhodnuto, že z alb AMOLAD a TNOTB zahrají z každého alba pět songů plus největší své hitovky ! Fantastická zpráva co říkáte ?

 
7.5.2007 Galerie maidenfans (vpravo) se nám pěkně rozrůstá, pošlete i vy své foto (platí i pro ty kdo se neúčastní naší akce).
 

6.5.2007 17:55 Přesně za měsíc to vypukne ! Taky jste tak nažhavený jako já ? Je za pět minut šest a mám trému jako by to bylo dneska... :O))))

 

5.5.2007 Zítra tj. 6.5.2007 přesně měsíc před vystoupením Iron Maiden v Ostravě si můžete vychutnat hodinku s Brucem Dickinsonem od 20:00 hod na radiu Beat. Na stránky rádia se dostanete kliknutím na jeho logo. Pokud nejste v oblasti pokryté vysíláním doporučuji internetový poslech ... zde 

Program :

1)Samson - Riding with the Angels (Shock Tactics 1981)
2)Iron Maiden - Children of the Damned (The Number of the Beast 1982)
3)Iron Maiden - The Trooper (Piece of Mind 1983)
4)Iron Maiden - Aces High (Powerslave 1984)
5)Bruce Dickinson - Son of a Gun (Tatooed Millionaire 1990)
6)Bruce Dickinson - Strange Death in Paradise (Skunkworks 1996)
7)Bruce Dickinson - Chemical Wedding (The Chemical Wedding 1998)
8)Iron Maiden - Brave New World (Brave New World 2000)
9)Iron Maiden - Rainmaker (Dance of Death 2003)
10)Bruce Dickinson - Abductions (Tyrrany of Souls 2005)

 

5.5.2007 Nakoupeny místenky pro celou akci. Teď je číslo vagonu k dispozici těm co nebudou nastupovat v Praze nebo Kolíně, zhruba od půlky května bude zveřejněno i pro ty co se rozhodnou jet naším vlakem na poslední chvíli samostatně.

5.5.2007 WOW ! naše akce propagována na pražském Radiu Beat, dokonce k tomu pouštěli Different World od Iron Maiden

4.5.2007 Odesláno pravidelné páteční info č.13 (To to letí)

 

3.5.2007 Kapela Iron Maiden na vyžádání (do 15:00hod) dnes obdržela jména tří finalistů z rádia Gratulujeme vybraným kapelám !!  :          1. Witch Hammer, 2.Rimortis, 3. Gate Crasher, 4. Salamandra, 5. Hyperion, 6. Helpness, 7. Cruel, 8. Everlasting Dark, 9. Hypnotic Face, 10. Galactic Industry, 11. X-Core, 12. Greedy Invalid, 13. Flood, 14. Hammerheart, 15. Like Fool

                    

 

3.5.2007 Tak trika jsou objednána, podle firmy se musí pár dní počkat na dodávku kvalitních černých triček z Francie, potisk bude hotový za dva dny, stejně tak jako doručení zásilkovou službou, takže u vás doma by měly být tak kolem půlky května. (zdroj hRici007)

 

2.5.2007 Patříte mezi náročné fanoušky ? Rádi si dopřejete komfort ? Hotel Imperial pro vás připravil IRON MAIDEN package, více ... zde

 

2.5.2007 Výsledky hlasování o předkapelu Iron Maiden již v zítřejším (čtvrtečním) vysílání radia METALhey !

 
2.5.2007 Tak akce FoT nabírá nečekané obrátky a to ještě nejsme těsně před koncertem. Na poslední chvíli se přihlásilo docela dost lidí, dokonce se objevilo i razítko (Made in Vráťa) s logem FoT...potažmo Eddieho. Takže kdo bude chtít může si ho dát na ruku, na vstupenku, na čelo (nejlépe mezi oči, to s Brucem sekne až to uvidí :o))) SUPER jen tak dál.

          

 
29.4.2007 Počet přímých účastníků výpravy FoT dosáhl 50 ! Nepřímí členové, kteří se hlásí k naší akci, ale cestují jiným dopravním prostředkem se počítají na desítky (stovka už není daleko).
 
29.4.2007 Odesláno pravidelné, tentokrát nedělní info č.12
 

29.4.2007 P O Z O R !!! Zítra tj. 30.4.2007 je poslední možný den, kdy je možno se přihlásit k akci FoT 2007. Zhruba za týden již budu kupovat hromadnou místenku, takže kdo chcete využít slevy jak na místenku, tak i na jízdenku neváhejte, přejděte na záložku Fans on Tour a pošlete mi přihlašovací mail. Zítra se také budou objednávat trika FoT, takže kdo se zdržel s platbou, raději kontaktujte hriciho, ať je všechno All Right.

 

26.4.2007 Koukněte na odpočet 40+ drobný ! Jinak schovejte si ústřižky od složenek, pokud si budete chtít přebrat triko až na nádraží, budete je potřebovat jako identifikaci.

 

26.4.2007 Tak je to konečně tady ! Přišlo triko na zkoušku a vypadá velice, velice dobře !!! Co budu povídat, koukněte na fotky....kliknutím je lze zvětšit (nevšímejte si toho chlapa :o)) Tohle je velikost XL tak akorát na průměrnýho chlapa 180cm/84Kg tedy mě. Máte se na co těšit !

    

 
25.4.2007 Další předskokan je znám ! V Římě to bude Machine Head spolu s Motorhead a Mastodon

25.4.2007 Tak už 2.5.2007 budou vyhlášeny první tři kapely jako adepti na předskokana Maiden. Pak už to bude jen v rukách Steveho a spol.

 

25.4.2007 Info ohledně triček .... triko na zkoušku se trochu zpozdilo vinou informačního šumu (kolík ve firmě na to zapomněl). Celkem bylo objednáno 21 triček, tu tabulku sem dávat po dohodě nebudu, protože platby chodí docela slušně a jelikož objednávka bude odeslaná do výroby 30.4.2007, tak pokud by od někoho nedošly peníze, hrici vás bude včas kontaktovat. Jinak pokud chcete vědět jestli je všechno s vaší objednávkou a došlými penězi OK doporučuji ho kontaktovat na ICQ kde je dost často 328-755-519. Doba výroby bude tak 7-10 dní ... dodávku posílají expres dodávkovou službou. Jak to hrici bude mít začne rozesílat...poštovné a balné je započítáno do těch 350Kč, takže žádné další investice.

 

24.4.2007 Tak je tu jedna zásadní novinka !!! Po shodě mezi managementem Iron Maiden a radia se dohodlo, že ze tří finalistů kteří dostanou nejvíce SMS si předkapelu vyberou sami "kluci" z Iron Maiden. Celé vyjádření si pak můžete přečíst na stránkách rádia.

 

22.4.2007 Nejpozději ve středu se přijímají objednávky na trika FoT !!! Na pozdější objednávky nebude brán zřetel. Lhůta pro zaplacení je 30.4.2007. Objednávka nezaplacená do tohoto data nebude vyřízena.

 

21.4.2007 Přímo "Mejdni" si vyžádali podle rádia METALhey ukázky všech patnácti finalistů soutěže o jejich předskokana, aby sami zhodnotili úroveň jednotlivých kandidátů.

20.4.2007 Odesláno pravidelné páteční info č.11 !

 

19.4.2007 Ve dnech 5.-6.června 2007 bude v Praze pobývat americký prezident. Jeho návštěvu budou provázet mimořádná bezpečnostní opatření. Jestli nás ten chlap bude zdržovat ať si mě nepřeje ! Leda by se přidal k naší akci a jel do Ostravy na "Mejdny". Ale i tak si raději naplánujte cestu do Prahy s časovou rezervou.

 

19.4.2007 Dnes od 20:00 hod se koná druhé setkání účastníků akce FoT na xchatu. Potřebujete-li cokoli vědět, upřesnit neváhejte a připojte se.

 

18.4.2007 Díky Honzovi máme v sekci Ostrava 1993 několik opravdu raritních fotografií, hlavně ta na které přijel Steve Harris s rodinou v rezavém favoritu je suprová !

 

17.4.2007 Podle neoficiálních informací je k dnešnímu dni prodáno více než  20 000 vstupenek. Celková kapacita je necelých 30 000. Bravo !!!

 

 

16.4.2007 Tak v druhé části letního turné bude dělat doprovod Iron Maiden švédská kapela In Flames ...... bohužel Ostravy se to netýká.

 

16.4.2007 POZOR ! Situace s trikama FoT se zkomplikovala !  Konečný stav je takový, že triko bude potištěno pouze zepředu. Konečná cena pak činí 350Kč + poštovné dle tarifů České pošty. Kolega hRici bude vás kdo už jste projevili zájem informovat emailem zda máte i za těchto podmínek zájem. Pro ty, kdo jste si ještě neobjednali a máte zájem, prosím neváhejte. Firma požaduje peníze dopředu, takže bohužel budeme muset přistoupit k nepopulární platbě předem, protože nejsme schopni celou výrobu zainvestovat. Přesnější podmínky zašle všem hRici emailem na základě vaší objednávky. Jinak stále platí, že trika lze objednávat na hrici007@seznam.cz Nezapomeňte uvést velikost a adresu na jakou má být triko dodáno.

Konečné shrnutí :

do 25.4. posílejte objednávky, do té doby už bude triko na zkoušku

do 30.4. zaplacení (kdo neprovede platbu, triko mu nebude objednáno)

výroba trvá přibližně týden + rozeslání (cca 3 dny), takže do půlky května ho budete mít doma. V případě nedodání garantujeme vrácení nákladů v plné výši.

Triko bude potištěno zepředu logem FoT metodou CMYK (moc mi to neříká).

 

15.4.2007 Rozhovor s Liborem Matejčikem z kapely Motorband o tom, jaké je to dělat předskokana Iron Maiden a vůbec o životě rockového muzikanta v Čechách si můžete přečíst v pravém slopku na této stránce.

 

15.4.2007 Návrh zadní strany trika FoT zatím vypadá takto , návrhy na změnu fontu, nebo celého motivu posílejte emailem, nebo hoďte link do návštěvní knihy. Jinak stále platí, že trika lze objednat do 25.4.2007 na emailové adrese hrici007@seznam.cz , poté budou vyrobena najednou (výroba zhruba týden) a rozesílána na dobírku přímo od firmy. Cena bude stanovena po zaslání vzorového kusu (max 350Kč). Při objednávce uvádějte prosím, zda se jedná o pánské či dámské triko a velikost (S,M,L,XL,XXL).

 

15.4.2007 Kdo byste uviděl někde nalepený tenhle plakát na Ostravský koncert (vpravo), tak ho prosím vyfoťte a pošlete na můj mail matii@karneval.cz, budu vám velmi vděčen. Už se těším na speciálního huesta Lauren Harris :o)))

13.4.2007 Potřebujeme pomoc ! Zapojte se i vy do vytvoření trika FoT a najděte ten nejvhodnější font pro nápis Ostrava 6.6.2007 Odkaz  na ten nej font hoďte buď do návštěvní knihy, nebo přímo mně na email. Pro trochu inspirace zkuste třeba stránku : www.dafont.com

 

13.4.2007 Je tu první návrh na potisk zadní strany trika. Na návrh DJ Brutuse doplněna hlava Eddieho (14.4.2007). Ale opravdu jenom návrh. Máte-li nějaké nápady, napište do návštěvní knihy, nebo přímo mailem. Ale musíte si uvědomit, že čím více barev, větší a složitější potisk, tím dražší triko.

 

13.4.2007 Došlo k úpravě cen za vlak do Ostravy, navíc až teď mi teprve řekli na ČD, že existuje něco jako hromadná místenka... :o)) Jede se tím velkoprostorovým vagonem, takže žádné kupé ! Pokud chcete cestovat s námi koukněte přímo na stránku Fans on Tour a nezávazně se přihlašte, nejpozději však do 30.4.2007. Poté už se bude kupovat ta hromadná místenka. Kdo zaváhá, cestuje s civilama :o)))

 
13.4.2007 Odesláno pravidelné páteční info č.10 (to to letí ...)
 

12.4.2007 Konečně jste se dočkali, o trika Fans on Tour je vskutku velký zájem, takže předběžné objednávky směřujte na hrici007@seznam.cz Zde se také dozvíte podrobnosti. Cena se ještě bude propočítávat podle počtu došlých objednávek, ale neměla by přesáhnout již zmiňovaných 350Kč. Dodělána bude také zřejmě druhá strana trika s nápisem Iron Maiden Ostrava 6.6.2007. Jinak lze objednávat též dámské triko ... viz obrázek. (Poznámka : ten černý čtverec tam nebude). Objednávky posílejte nejpozději do 25.4.2007

 

12.4.2007 Tak sraz na xchatu se vydařil, díky všem za účast. Pro velký úspěch se přítomní shodli na opakování každý čtvrtek od 20:00 . Takže kdo jste z nějakého důvodu nemohl přijít máte šanci. Ukázku z toho jak to vypadalo můžete vidět když kliknete na obrázek.

 

12.4.2007 Další zajímavý rozhovor na obzoru ! Povídání o tom jaké to je, když člověk dělá předkapelu Iron Maiden a vůbec o životě rockového muzikanta mi přislíbil Libor Matejčik z Motorbandu. (V roce 1995 hrál s Vitacitem před "mejdnama" na pražském výstavišti).

 

12.4.2007 Virtuální sraz účastníků akce se koná dnes ve 20:00hod na www.xchat.cz podrobnosti najdete ve své emailové schránce.

 

11.4.2007 Na stránku Lauren Harris vloženy fotky z dětství ... :o)

10.4.2007 Jelikož cítíme zodpovědnost za to, co se vám bude nabízet, po poradě jsme se rozhodli objednat triko "na zkoušku". Nerad bych abyste za nějakých 350Kč obdrželi jakýsi "šmejd". Takže zájemce prosím o pár dní trpělivosti. Díky matii&hRici

 

10.4.2007 Dnes dorazily poslední barvy, takže ihned započaly práce na vlajce Fans on Tour 2007. O průběhu vás budeme informovat, doufám i fotograficky.

 
10.4.2007 Slibovaný rozhovor s Radimem si můžete přečíst na této stránce v pravém sloupku s tmavým podkladem ... :o)
 
9.4.2007 Než budou další novinky, můžete skouknout jak to vypadalo v zákulisí i na koncertě Lauren Harris v Bělehradě. ..... ZDE

 

8.4.2007 Slíbený rozhovor s Radimem bude v průběhu týdne, už čekám jen na fotky. Měl by mi je dodat zítra nebo v úterý.

 

8.4.2007 Pozor !!! Uzávěrka přihlášek na akci Fans on Tour 2007 je 30.dubna. V květnu již bude rozesláno konečné info o místenkách a rozdělení na skupiny podle hromadných jízdenek.

 

8.4.2007 Historicky první setkání členů výpravy proběhne ve čtvrtek dne 12.4.2007 na www.xchat.cz od 20:00hod. Podrobnosti vám budou zaslány mailem. Také je možnost mne nebo hriciho kontaktovat na ICQ. Doporučuji předem zaregistrovat na xchatu, abyste předešli případným problémům.

 

7.4.2007 Pozor ! V úterý se díky hRicimu začne dojednávat výroba triček Fans on Tour jak pro členy, tak i ostatní zájemce. Vydržte.

7.4.2007 V přípravě "velká okenní akce", více v dalším pátečním infu (díky Markovi za skvělej nápad).

6.4.2007 Průběžné výsledky hlasování o vysněný setlist ....

1.Fear Of The Dark

2. The Trooper

3. Sign Of The Cross

4. The Clansman

5. Wasted Years

Zatím pozici nejoblíbenějšího alba drží The Number Of The Beast, které předstihlo od posledně Powerslave. Nejméně oblíbené pak jsou Killers a The X Factor.

 
6.4.2007 Účastníkům akce FoT 2007 desláno pravidelné páteční info..
 

5.4.2007 Víte, že zítra to bude už jen 60 dní a nějaké drobné do koncertu, tj. polovina doby mezi oznámením koncertu a jeho začátkem? Takže až uslyšíte nějaké "křupnutí", tak to se zlomilo naše čekání :o)))

 

5.4.2007 Rozjeta nová akce pro ty, kteří necestují přímo s námi, ale třeba autem, autobusem a podobně ... čtěte ve sloupku vpravo .

 

4.4.2007 Tak týden plný překvapení nekončí, v následujících dnech se můžete těšit na rozhovor, který mi právě před chvílí poskytl Radim Koziel moderátor z rádia METALhey. Vážně i nevážně o všem okolo výběru předkapely, o "mejdnech" a vůbec o práci,  životě moderátora rockového rádia.

4.4.2007 Na index  vložen odstaveček "jak jsme ponocovali", jen musíte sjet trošku níž vpravo.

4.4.2007 Huh tak jedno překvápko za druhým. Radio METALhey uveřejnilo Intro, odkaz a podrobnosti o naší akci přímo na Indexu hned vedle soutěže ! Díky boys !

 

4.4.2007 Tak snad už to můžu prásknout, také mně se dostalo té cti být jedním z porotců, který se podílel na vybírání 15 finalistů  castingu na předkapelu pro ostravský koncert Iron Maiden. Odborným poradcem mi pak byl člen naší výpravy hRici. O tom, jak vše probíhalo napíšu dnes večer. Jinak finalovou partu pak můžete shlédnout na indexu kerda.eu a posoudit výběr na kterém se celkem podílelo 28 lidí.

 
3.4.2007 Pozor technická změna. Reportáž z roku 1993 přesunuta z indexu na stránku Ostrava 1993 a vzniklé místo na indexu (vpravo dole) vyhrazeno a připraveno pro novinky z výběru předskokana "Mejdnů"
 

3.4.2007 Tááááák pořádně se nadechněte, a nalaďte rádio HEY. Zítra to vypukne. Pro ty, kdož jsou mimo dosah je tu internetové vysílání, které naleznete na stránkách tohoto rádia, jehož bannery jsou tu všude okolo nebo ZDE. Nezapomeňte hlasovat, vybíráte si svoji předkapelu pro ostravský koncert Iron Maiden. Více o tom kdo postoupil do závěrečné patnáctky a o tom proč jsme dneska s hRicim ponocovali až zítra :o))

 

1.4.2007 Jelikož "informační sucho" potrvá ještě pár dní do středečního výběru patnácti finalistů soutěže o předskokana Iron Maiden, koukněte zatím na to, jak to vypadalo ve studiu Abbey Road (zdroj youtube.com)

 

 Interview      Brighter than a thousand suns     Hallowed be thy name

 
 
30.3.2007 Odesláno pravidelné páteční info č.8 ..kuk do pošty :o))
 

29.3.2007 Podle informací z vysílání radia METALhey bude po víkendovém uzavření soutěže zasedat porota, která "prosítuje" zhruba 200 přihlášených kapel a vybrané finalisty začne představovat od středy 4.4.2007

 

29.3.2007 Zatímco u nás se soutěž o předkapelu Iron Maiden teprve rozjíždí, v Bulharsku už mají jasno. Jako předskokan tam dva dny před ostravským koncertem v Sofii vystoupí nejznámější bulharská metalová kapela AXAT (čti Ahat). Na její stránky se dostanete klasicky kliknutím na obrázek.

 

28.3.2007 Konečně, přišel návrh vlajky od grafika timxe. Doufám, že se vám líbí tak jako mně. Velkej dík. Uvidíme co na to hrici, jak se s tím popere. Je to jenom návrh, vlajka může nakonec vypadat úplně jinak. V pravidelném pátečním infu č.8 pak zašlu všem přihlášeným originál v rozlišení 1200x1200 (vhodné pro potisk trika hrnku atp). Na požádání mohu zaslat i jiné velikosti bez ztráty kvality obrazu.

 
27.3.2007 Je to neuvěřitelné, ale počítadlo dnes ukázalo posledních 70 dní a nějaké drobné. (začínali jsme asi na 114). Pomalu začněte leštit okované pásky a prát trika s potiskem ať nejste zaskočeni :o))
 
27.3.2007 Dnes ve 12:00 hod vyprodány lístky gold (první oznámení), takže na sezení už toho zbývá opravdu minimum (odhaduji tak maximálně 1000 lupenů)
 
26.3.2007 Redakce radia METALhey upozorňuje : máte-li zájem zůčastnit se konkurzu na předkapelu Iron Maiden, máte nejvyšší čas, přihlášky se přijímají do 31.3.2007

 
26.3.2007 Pokud vše dobře dopadne, vypadá to že budeme mít bojovou zástavu. Na návrhu vlajky v současnosti pracuje velice schopný grafik a designér timx, konečné ztvárnění pak bude na mém spolupracovníkovi hRicim.
 
25.3.2007 Další překupníci začali prodávat předražené lístky na stání u podia. Znovu důrazně varuji dejte si pozor od koho za kolik a jakým způsobem kupujete vstupenky. Prosím, nekupujte tyto předražené lístky a nepodporujte tím překupnickou pakáž !!! 
 
25.3.2007 Podle prvních informací "Mejdni" v Ostravě nocovat nebudou, po koncertě se ihned vracejí do Londýna.
 
23.3.2007 Odesláno pravidelné páteční info č.7 - "čekujte" poštu
 

23.3.2007  Podle "Fathera" z radia se už do konkurzu na předkapelu Iron Maiden přihlásilo okolo 200 kapel.

22.3.2007  K dnešnímu dni by mělo být podle neoficiálních informací prodáno 16000 lístků tj. nárůst za 10 dní 3000 lupenů. Jestli to vydrží, do konce dubna je vyprodáno.

21.3.2007  Našel jsem na NETu interaktivní zobrazení vlaku EC 107 kterým pojedeme, takže zkuste zapřemýšlet jaký druh vagonu si rezervovat. (O Iron Maiden nic nového, tak si cucám z prstu kdejakou blbost, jen aby to tu neumřelo :o))) odkaz .... ZDE

21.3.2007  Na internetu se objevily nabídky prodeje levných lístků na koncert Iron Maiden. Důrazně varuji před koupí například na dobírku a podobně. Abyste nedopadli jako část fandů před koncertem Madonny. Doporučuji obětovat těch pár stovek navíc a lupeny koupit přímo u ticketpro.

 

19.3.2007 V sekci Ostrava 1993 dokončen rozhovor se Stevem Harrisem z téhož roku.

18.3.2007 Vyprodány lístky silver na sezení za 1000 Kč, to je ta velká tribuna !!! Paráda, na sezení toho moc nezbývá.

17.3.2007 Dalších deset dní uběhlo jak voda, takže sledujte počítadlo čím dál pozorněji. Zbývá 80 dní a nějaké drobné ! Materiály okolo koncertu v Ostravě 1993 se díky vám rozrůstají, takže si vyžádaly vytvoření samostatné stránky. Díky a posílejte dál.

17.3.2007 Dalších deset dní uběhlo jak voda, takže sledujte počítadlo čím dál pozorněji. Zbývá 80 dní a nějaké drobné ! Materiály okolo koncertu v Ostravě 1993 se díky vám rozrůstají, takže si vyžádaly vytvoření samostatné stránky. Díky a posílejte dál.
 
16.3.2007 Vzpomínkové reportáže na ostravský koncert na pokračování najdete na speciální stránce ..... ZDE  bude průběžně doplňováno.
Díky "crusaderovi" doplněny exkluzivní fota vstupenek a itineráře.
 

15.3.2007 Album A Matter Of Life And Death od Iron Maiden se stalo jednoznačným vítězem v posluchačské hitparádě radia METALhey o nejlepší metalové album roku 2006. Paráda ! Na dalších místech se umístili se značným odstupem

In Flames - Come Clarity

Edguy - Rocket Ride

 
14.3.2007 Na indexu kerda.eu rozjeta vzpomínková akce na ostravský koncert z roku 1993. Po recenzi koncertu, která vyšla v té době v časopise Rock&Pop bude následovat rozhovor se Stevem ze stejné doby a jiné zajímavosti.
 
13.3.2007 Ufff ufff ! Především díky hRicimu (člen výpravy) nám vyšlo intro na www.rockmag.cz přímo ZDE supeeer ! Díky kluci !

 
12.3.2007 Podle zdrojů z ironmaiden.sk by mělo být prodáno více než 13000 lístků ..... jen tak dál !
 

12.3.2007 Dnes slaví Steve Harris padesáté narozeniny a proto jsem nemohl vybrat jiné video z včerejšího koncertu z řeckých Atén než toto (klik na obrázek). Jinak na youtube najdete další videa z tohoto koncertu a dávat je sem by bylo nošení dříví do lesa. Místo toho jsem přidal 2 zajímavosti do odkazů.

11.3.2007 Mám pro vás první video a fotky z jarního turné. Pořízeno 9.3.2007 na Desert Rock Festivalu v Dubaji.

video                                 fotky

10.3.2007 Rozjeto velké hlasování o tom, jak byste chtěli, aby vypadal setlist pro ostravský koncert.(prosím hlasujte pro každou píseň maximálně jednou...díky) .....na hlasovací stranu vstoupíte kliknutím na obrázek.

9.3.2007 Na stránku novinek (tj. tuto) vloženy nejznámější a publikem nejvíce zpívané texty (aspoň podle mě). Tak hybaj do koupelny a trénovat ať neuděláte v Ostravě ostudu.
 
8.3.2007 Dalších 10 dní si můžeme škrtnout, do koncertu v Ostravě zbývá méně než 90 dní. Mimochodem zítra tj. 9.3.2007 začíná Iron Maiden opět koncertovat a to v Dubaji na pouštním rockovém festivalu. Následují Athény, Bělehrad a Indické Bangalore.
 
7.3.2007 Tak dneska mi DOXA z Arakainu potvrdil, že skutečně neví o tom, že by měli hrát jako předkapela Maiden. Škoda.
6.3.2007 Do koncertu zbývají přesně 3 měsíce, oznámen byl 5.2. věřili by jste tomu jak to utíká ?

4.3.2007 Doplněna strana odkazů a u kontaktu malá videovizitka s mojí maličkostí :o)
3.3.2007 WEB kerda.eu spuštěn v nové podobě
2.3.2007 Naše stránky poprvé překročily návštěvnost 100 děkujeme za Vaši přízeň !
1.3.2007 Máme naše intro v sekci akce na našem oblíbeném radiu.Paráda !!! .....odkaz ZDE (sjeďte až dolu)
1.3.2007 Podle zdrojů z radia METALhey už je prodána třetina všech vstupenek.
28.2.2007 Naše bannery uveřejněny na několika zajímavých WEBech o rockmuzice, kromě již zmíněného rádia např. na Rockmagu, Metal forever&Metal man, Iron Maiden u nas.cz a jiných.

28.2.2007 Po nervydrásajícím rozhovoru na informacích ČD se mi podařilo zjistit, kolik vlastně bude stát ta jízdenka, takže vězte přátelé, že skutečně platí ty původní (nižší) hodnoty..viz informace na záložce Fans on Tour. Opraven rozpis zastávek (na adrese trasy Praha-Ostrava se tam dneska najednou objevil nějakej německej autobus)

27.2.2007 Máme banner na Radiu , které organizuje konkurz na předkapelu IRON MAIDEN ! Díky hoši !
27.2.2007 Rozjeto hlasování o způsobu dopravy na indexu kerda.eu
27.2.2007 zprovozněna 
26.2.2007 Rozjeta velká bannerová a reklamní kampaň na akci FoT 2007. Umístění banneru slíbil i webmaster radia METALhey .
26.2.2007 Do koncertu zbývá už méně než sto dní ! Odpočet času můžete sledovat .....ZDE

25.2.2007 Podle zpráv z radia METALhey největší metalové vydavatelství světa jako jedno z mnoha uveřejnilo materiál z dění kolem castingu na support-éra Iron Maiden .....odkaz ZDE

23.2.2007 Smšť přihlášek do soutěže předskokana IM z celého světa včetně některých velmi známých jmen (SAXON) !!!

 

22.2.2007 Objeveny megabillboardy na dálnici D1 a ve Znojmě

 

22.2.2007 Radio Hey vypsalo soutěž na předkapelu Iron Maiden

22.2.2007 Vyprodány lístky na sezení "Platinum"

21.2.2007 Vyprodány lístky na stání u podia
 
7.2.2007 Zahájen předprodej vstupenek

 

 

Matii deník k Fans on Tour 2007

 

První část psaná na jaře roku 2007

 

"Závěr"

Ahoj lidi !

     Víte co jsem celý víkend dělal? Přemýšlel. Přemýšlel o tom, co s tímto WEBem. Ještě ve čtvrtek jsem nebyl zcela rozhodnut a Radimovi ve vysílání METALhey řekl, že si to ještě rozmyslím. Nyní už jsem rozhodnut. WEB ať už chcete nebo ne v této podobě v nejbližších dnech skončí svoji činnost. Co to znamená? Přestane se aktualizovat, poběží jen návštěvní kniha.

     Už od začátku bylo jasné a několikrát jsem to avizoval, že stránky byly vytvořeny pouze pro účel informovat o největším metalovém svátku v naší zemi za poslední leta. Proto tu nebyly k nalezení všeobecné informace z portálu www.ironmaiden.com , ale pouze ty, jež se vztahovaly k ostravskému koncertu. Co se týká již zmiňovaného Fan clubu pro ČR, musím konstatovat, že by nebyl problém ho založit, ale udržovat a vést je nad síly jednoho člověka, který denně chodí do zaměstnání, má rodinu a spousty jiných zájmů. Pokud  se někdo takový v budoucnu najde, ať si nejdřív, než cokoli udělá sedne a zamyslí se. Bude potřebovat dokonalý tým lidí, zdatných v jazyce anglickém ochotných denně vysedávat u PC a hledat novinky, rozesílat emaily, poštu, manipulovat s penězma, to znamená i nutnou právní registraci, musel by získat příslušnou doménu, aby odpovídala vážnosti projektu (schválně se podívejte co je na www.ironmaiden.cz ), musel by navázat kontakt a komunikovat s oficiálním fan clubem v UK a to všechno 365 dní v roce. Tak co? Ještě se vám to zdá tak jednoduché?

     Pokud jde o nové informace týkající se téhle skvělé kapely, nezoufejte. Určitě si dejte kromě již výše zmíněného oficiálního WEBu do oblíbených i tyto adresy http://ironmaiden.unas.cz/, http://www.iron-maiden.xf.cz/, http://www.ironmaiden.sk/. Tam najdete spousty informací, které by měly uspokojit vaše potřeby. Zároveň všem lidem z těchto zmiňovaných stránek velice děkuji za podporu, zejména v začátcích, kdy jsem celý projekt rozjížděl. Také nesmím zapomenout poděkovat Radimovi z radia METALhey, který náš WEB zásoboval zajímavostmi z příprav koncertu, ze soutěže o předskokana a v neposlední řadě mi poskytl zajímavý rozhovor v době "informačního sucha". Stejně tak díky všem stránkám, jejichž bannery najdete nahoře na každé stránce a bez nichž by se projekt Iron Maiden Fans on Tour 2007 - Road to Ostrava jak se správně jmenoval nedostal do povědomí.

       Teď něco speciálně k této akci. Vím, že jsem to tu již někde psal, ale ještě jednou a naposledy bych chtěl oficiálně poděkovat všem přímým i nepřímým účastníkům FoT, kterých bylo nakonec dohromady registrovaných přes 130 včetně těch co jeli jinou trasou a jinými prostředky. Jak  bylo psáno v návštěvní knize, žádná slova by nedala dostatečně  najevo to, co jsem 6.6.2007 zažil, takže řeknu jen "Díky". DVD určitě bude, jen mějte trpělivost, sbírám co nejvíc materiálu tak, aby kromě samotné akce na něm bylo vidět i co nejvíc ze samotného koncertu Iron Maiden. Takže už teď se můžete těšit na několikaminutové záběry z kotle i tribuny. Jakmile bude hotové dám vám vědět emailem. FoT 2007 končí, ať žije FoT 200X !

     A co budu dělat já? Žít. Budu prožívat následující dny, týdny, měsíce a roky tak, jako by byly poslední. Jak praví klasik Carpe Diem. Mimochodem viděli jste film "Společnost mrtvých básníků"? Jeden z nejlepších. Doufám, až se někdo v budoucnosti zmíní o ostravském koncertu Iron Maiden, vzpomenete si všichni na ten úžasně strávený den a řeknete si "Byl jsem u toho, byl to jeden z mnoha báječných dnů v mém životě". A to byl také hlavní a jediný cíl naší akce. Věřte, že projekt FoT nekončí, jen se ukládá k spánku, aby někdy v budoucnu povstal v ještě větší síle. A když vám bude někdy smutno, koukněte na fotografii nahoře za níž děkuji Martinovi a zazpívejte si ....

IRON MAIDEN - WASTED YEARS

So understand
Don't waste your time always searching for
those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years."

Pro neangličtináře to zní asi takhle (volný překlad) :

"Tak pochop
Neztrácej svůj čas stálým hledáním
těch promarněných roků
Počkej...zůstaň stát
A uvědom si, že žiješ své zlaté roky."

Někdy v budoucnu se na vás opět těší                               matii

P.S. Kdo by nemohl bez mých komentářů vydržet, ať občas koukne na stránky www.motorband.cz kde pokračuje takový trochu jiný matii deník s názvem sloupek webmastera

UP THE IRONS !

"Atmosféra" Poslední deník před koncertem ! Tak na tohle jsem se těšil. Nečekejte dnes žádné elaboráty alá "Konec hiphopu v Čechách". Na to jsem příliš rozrušen. Na odpočet už taky raději ani nekoukejte, dá se to charakterizovat jako poslední okamžiky klidu před bouří. Jak říká maminka, ještě se třikrát vyspíš a bude to tady. Následující noci se bude ve svých postelích neklidně převalovat více než 25000 lidí a přemýšlet o tom jak si ten svůj "velký den" co nejlépe užijí. Koukněte na obrázek nahoře a představte si, že tahle plocha i ochozy budou plné lidí. A to není všechno, představte si, že ty lidi budou v určitých okamžicích sborově zpívat. Proti tomu jsou Alexandrovci slabý odvárek. Znovu se můžeme těšit na tu atmosféru, kdy člověku vstávají vlasy na hlavě a celé tělo doslova elektrizuje. Ta zvláštní atmosféra jakoby na vás působila již v momentě, kdy uvidíte první fans s Eddiem na triku, kdy se přiblížíte k místu koncertu a vidíte tisíce lidí kteří sem přišli za jediným účelem. Dát najevo, že je tahle hudba spojuje bez rozdílu věku, pohlaví nebo  národnosti. Tiše postávající zjevy v riflových bundách a okovaných opascích, vypadají  jakoby přišly z jiného světa. Slyšíte jen tlumené mluvení, jakoby nikdo nechtěl porušit atmosféru tohoto místa. Toto ticho přetrvá jen krátce. Odněkud prořízne vzduch pronikavý výkřik "Maidéééééén !!!" Jakoby se strhla bouře. Dva, pět, dvacet, sto, tisíce hlasů zaduní "Maiden !!! Maiden !!!" Teď už se přidávají všichni. Kdo tohle nezažil může jen litovat. Vzpomínám na koncert Iron Maiden v pražské T-Mobile aréně k albu Dance of Death, kdy panovala taková atmosféra, že se k fanouškům přidali i lidé z pořadatelské služby, kteří metalovou muziku slyšeli snad poprvé v životě. Už jste naladěni? Vydržte, ještě se třikrát vyspíte a je to tady. Na vás všechny se ve středu na Bazalech těší Matii a členové Fans on Tour.

M A I D É É É N   ! ! !

"Konec hip hopu v Čechách" Právě před chvílí jsem se vrátil ze Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích. Pro neznalé této akce, jedná se o oslavy mezi kterými vévodí krom četných kolotočů a stánků především hudební vystoupení na několika scénách. Ale dnes nechci psát o té které kapele, ale o mladých lidech a hudbě kterou poslouchají. V době, kdy by člověk čekal desítky mladíků s kalhotama na půl žerdi a kšiltovkou typicky do boku  je něco jinak. Něco je úplně a totálně jinak.

 Jak by řekl Ghán z "Návratu krále" ... "Vítr se obrací !"  Ještě ne docela, ale fouká to ze západu. Město je najednou plné okovaných pyramidových opasků a stahováků. Vysoké boty, maskáče, rifle, metalová a punková trika. Číro na každém kroku. Ještě před pár lety byste v celém městě nenašli mladého člověka s okovaným opaskem. Jasně, tohle nejsou "metalisti", řeknete si, ale jen trošku zapátrejte v paměti. Nepřipomíná vám ta situace něco? No jasně, konec sedmdesátých let, kdy britská mládež znuděná středním proudem hromadně utíká k punku jako dočasné alternativě. Utíká v naději, že punkové hnutí bude pro ně to pravé. A něco je jinak.

Protože najednou udeří blesk, který nikdo nečeká, blesk s názvem NWOBHM. Co tato zkratka znamená snad nemusím na těchto stránkách vysvětlovat. A dnes jsem se ve městě cítil, jako bych na vlastní kůži zažíval tu dobu. My, kteří jsme byli o toto období okradeni komunistickou totalitou, nebo vy, kteří jste ještě nebyli na světě máme najednou šanci zažít něco podobného. Možná si řeknete "tohle je teda blábol", ale věřte mi, pro nás, kteří jsme zažili aspoň krátký odraz této doby na konci osmdesátých a začátku devadesátých let, kdy vypukla heavy metalová horečka v Československu a kdy desetitisíce mladých lidí (já byl jeden z nich) donutili tehdy ještě totalitní média přestat ignorovat toto hnutí a začít vysílat heavy metal v rozhlase a televizi, nejprve sporadicky a poté již ve velkém, je to velký návrat rocku jako takového. Rocku ve všech jeho formách. A věřte mi, něco je jinak.

Dejme najevo, že už máme dost hiphopu, rapu a podobných nesmyslů, které s hudbou nemají absolutně nic společného a které nemají v evropských zemích žádné kořeny. Dejme najevo, že je něco jinak a že nechceme v televizi pořady typu dnešních hitparád, kdy z 10 písniček 9 nemá s kvalitní hudbou nic společného a kdy je potřeba skrývat počty hlasujících, aby se náhodou neprovalilo, že pro ten, který klip hlasuje několik málo jedinců. Něco je opravdu jinak.

Za pár dní je v Ostravě koncert nejznámější heavymetalové kapely světa, kapely která prodala přes 60 milónů alb po celém světě, kapely která vyprodá i ty největší stadiony do posledního místa a co na to naše média? NIC ! Zhola a jednoduše NIC ! Kromě pár tematicky zaměřených médií absolutní zero. Tady už nejde o nedostatek informací, ale o ignoraci rockové a metalové muziky českými médii. A tak když jsem dnes viděl ty desítky mladých lidí bliklo mi to. Tady stačí škrtnout a je konec hiphopu v Čechách. Apeluji na všechny kdo tento článeček čtou :

Donuťme česká média, aby se konečně začla věnovat rockové muzice tak, jak si zaslouží. Jakým způsobem? Zcela jednoduše. Návnadou na kterou nám skočí. Penězma. Ukažme, že v této zemi existují desetitisíce lidí, kteří mají už plné zuby hiphopových pořadů  a touží po kvalitní rockové muzice. Volejte do všech hitparád a písniček na přání, do DJ diváka na Óčku a dalších podobných pořadů, kde máme možnost si vybrat svoji vlastní hudbu. Volejme, pišme a chtějme v médiích rockovou muziku. Rozešlete tento a podobné dopisy všem svým kamarádům, kteří chtějí podpořit vznik nové rockové vlny v Čechách, vždyť internet je jediné médium, které nám nemůže nikdo cenzurovat. Nebude to hned, ale půjde to, protože dnes jsem si uvědomil, že konečně je něco jinak.

Zapojte se prosím do této akce a pomozte tak zažehnout Novou vlnu českého rocku v médiích. Odměnou vám bude to, že si jednou budete moci říct "Byl jsem u toho". Startujeme 6.6.2007 na Bazalech, kde dá 25000 lidí najevo, jakou hudbu si přeje hrát v Čechách ................................................... matii 27.5.2007

(za zaslané nádherné foto děkuji Martinovi K.)

"O rodině" Až tohle budete zítra ráno (středa 16.5.) v práci kolem desáté číst, nezapomeňte si kliknout na odpočet. ANO ! Nemýlíte se, je to tak. Přesně za tři týdny budem nasedat v Praze do vlaku. Obtěžkáni metalovou zbrojí s tím zvláštním úsměvem na rtech, který můžete vidět jen zřídka, a ve vyjímečných případech u sportovců, kteří získali světový titul, u archeologů, kteří naleznou neporušenou hrobku faraóna, u horolezců na vrcholu Mount Everestu, nebo u dětí na vánoce. Já už se takhle "přiblble" tvářím pár dní, takže rodina pochybuje, zda jsem vůbec duševně zdravý. Ne, teď vážně. Určitě stojí za to   poděkovat svým blízkým, kteří vás dokážou v tomto těžkém období pochopit, v některých vyjímečně vzácných případech i podporovat. Vždyť si to představte. Člověk, který nikdy neviděl Iron Maiden na pódiu a tudíž nemůže pochopit o co tu běží, pro kterého je tato vášeň klukovským rozmarem svého jindy více či méně dokonalého protějšku najednou sleduje, jak se otec od rodiny ve středním věku, který žije svým poklidným životem střídajíc hodiny v zaměstnání hodinami doma před televizí, mění v něco, co tak nějak nechápe. Jindy klidný člověk se kterým jste strávili značnou část života vám najednou pobíhá po bytě v oškubané riflové bundě, kolem již ne zrovna štíhlého pasu kovový řemen, který by ve sběrně vydal na pěkných pár korun, v triku, na jejhož přední části se šklebí něco mezi zombíkem a masovým vrahem. Za šíleného rachotu linoucího se z repráků vaší minivěže koupené k pátému výročí svatby, s ovladačem hlasitosti vytočeným hluboko za rysku MAX mávaje nad hlavou  rukama jakoby z nich chtěl vyklepat poslední zbytky krve vydává nesrozumitelné zvuky z nichž poznáte akorát výrazné "Fear of the Dark !!!". Takže pokud tyto řádky nečtou také vaši blízcí, dejte jim tuto část deníku přečíst nebo ji přetlumočte a ujistěte je, že tato "nemoc" za pár měsíců po koncertu pomine a že si jedete do Ostravy užít jen několik hodin rockové muziky a o žádnou vážnou chorobu se nejedná. Tímto bych zároveň chtěl poděkovat svým dvěma holkám za to, že se mnou mají tu svatou trpělivost a hodiny strávené u NETu či poslechem "mejdnů" berou tak sportovně.

Díky, matii ... 15.5.2007

"O webu" Už se to blíží lidi ! No, už bych vám tak asi neměl říkat, za ty tři měsíce jsme se už docela poznali, k čemuž nemalou měrou přispěla i nedávno zřízená fotogalerie členů FoT 2007. Divím se, že mě to nenapadlo, až když mi Martin poslal fotky jejich bandy z Kutné Hory a tak trochu mě "pošťouchl",  mi to docvaklo. Je to asi poslední dílek do naší skládačky před připravovaným Ostravským svátkem a jak napsal Mára, konečně ty lidi z Xchatu a ICQ dostali tváře. Velké díky tedy všem, kteří se nestydí a pošlou svoje fotky, neboť ne každý najde tu odvahu nechat se zveřejnit na WEBu. Doufejme, že se galerie bude rozrůstat i nadále, mám přislíbeno ještě několik dalších fotografií. Místenky, jak asi z víkendových mailů víte jsou připravené a  poslední měsíc začal odkrajovat svoje díly. Tak začínám přemýšlet co dál a je mi strašně líto, že tohle šílenství okolo Iron Maiden potažmo Fans on Tour jednou skončí. Počítám, že stránky nechám fungovat v této podobě ještě asi měsíc po koncertu, bude co zveřejňovat (zážitky, videa, fotky atd..), ale co dál? Měl jsem tu pár návrhů na založení jakéhosi neoficiálního fan klubu Iron Maiden v ČR, ale upřímně sám cítím, že bych neměl tolik času, kolik by si to zasloužilo. Když uvážím, že by bylo potřeba pravidelně přepisovat zprávy a informace z anglického webu a FC, starat se o databázi členů, projíždět denně zahraniční stránky jako blabbermouth, sanktuarium, maidennorway a jiné, bylo by to nad síly jediného člověka a i tak mám raději, když mohu něco tvořit (viz třeba tento deník), než přepisovat info z ostatních webů, jinými slovy "buť být přímo u zdroje, nebo dělat něco vlastního". Jelikož jsem na vlastních stránkách, snad si mohu dovolit trochu reklamky :o))), takže koho aspoň trochu zaujala moje práce na těchto stránkách, pak její odnož můžete již dnes vidět a sledovat i do budoucna na www.motorband.cz . Tím jsem myslel to "být u zdroje". Nicméně www.kerda.eu pojede dál, jen ještě nevím v jaké formě. Ještě se s vámi musím podělit o jeden poznatek. S kýmsi z účastníků akce jsem dnes mluvil po ICQ a on mi říká "Pěkně se nám to rozrostlo" (jako WEB a FoT). "Jak jsi na to vlastně přišel udělat takovou akci?". "No původně jsem sháněl tři lidi do auta !"

matii ... 7.5.2007

 

 "O skandování" Tak dneska se uzavírá jedna kapitola trvání akce

 Iron Maiden - Fans on Tour 2007 (Road to Ostrava)

     Začínali jsme 7.2. současně s předprodejem vstupenek a najednou je tu 30.duben a s ním konec  "přihlašovací" části. Vstupenky, ač jich bylo prodáno přes dvacet tisíc jsou stále k mání, dokonce Ticketpro zřejmě uvolnil nějakou novou sérii (zřejmě tah proti překupníkům), neb opět seženete dokonce i lupeny do kotle. Takže kdo jste promarnil svoji šanci v únoru, konejte rychle. Podle odhadů zbývá něco kolem 5000 vstupenek. S tím jak se bude koncert přibližovat a jak začne být medializován se po nich zřejmě jen zapráší.    

      Za tu dobu se z přihlášených stala celkem dobrá parta a ať už přes email, ICQ, či čtvrteční Xchaty se takříkajíc stmelila. Z vaší aktivity vzniklo mnoho doprovodných akcí, na které se já osobně velmi těším, škoda jen, že nebude čas na to "pokřtění vlajky" mohlo to být celkem super. Kdysi zpočátku pokud si na to pamatujete tu byl návrh z polského fanklubu na stupňované skandování. Věřte, že připravujeme něco podobného,  jen je potřeba to doladit. K akci budeme potřebovat každého jednoho čtenáře našich stránek, který se ostravského koncertu zúčastní. Včas vás s detaily téhle akce seznámíme, snad jen abych vás navnadil .... zatím to vypadá na střídavé skandování dvou skupin (něco podobného v současnosti používají třeba fans Sparty nebo Baníku), to vše ještě před první předkapelou, kdy budou Bazaly už z většiny zaplněné. Cílem bude vyvolat skandování celého stadionu, takže pokud se vše povede tak jak má, mějte připraveny mobily na nahrávání videa, mohl by to být suprový track.

     Doufám, že už máte naleštěné pyramidy, oprášené "džísky" a denně u poslechu Iron Maiden trénujete chorály. Pokud ne, měli byste ihned začít, protože největší metalový svátek v historii České Republiky je za dveřmi a kluci jsou už sbalený. 

Zbývá      37, 36, 35, 34, ............

matii ... 30.4.2007 

 

"Ahoj lidi !" Ne, nebyla to pravda. Žiju :o)) Trochu sem teď zanedbával stránky z důvodu pracovní vytíženosti, ale jsem zpět v plné síle, čehož důkazem je to, že píšu tyhle řádky. Nejprv něco k FoT pro ty, kdo nejsou členy naší výpravy tak vězte, že počet přihlášených se pohybuje nad 40, přičemž pojedeme nejen z Prahy, ale spousta lidí bude přistupovat i v Kolíně, České Třebové nebo Pardubicích. Pozor, jak jste si asi všimli uzávěrka přihlášek je za týden 30.4.2007, takže kdo váháte spěchejte. Pokud se nechcete vázat přihláškou a přesto jet vlakem, doporučuju využijte tento EC. Jsem docela zvědavej, kolik lidí bude z toho vlaku v Ostravě vystupovat.

 Jinak pozor na dopravní komplikace v Praze, ten den bude odjíždět americký prezident domu, takže doporučuju si ponechat časovou rezervu, oni policajti jsou schopný uzavřít půl Prahy na několik hodin. Nejlepší bude vlak. Taky nechci malovat čerta na zeď, ale pokud se ucpe D1 což v poslední době není tak neobvyklé, budete mít co dělat se do Ostravy včas dostat. Toť mé argumenty pro jízdu vlakem.

Situace kolem triček se snad už konsolidovala, pokud máte zájem neváhejte. Uzávěrka objednávek je za dva dny (25.4.). Hrici je tlačen firmou, už potřebuje vědět konečný počet triček, aby to mohl objednat. Ale důležitou roli v tom hrají peníze ... nerad by to platil ze svého. Proto bude zveřejněna přehledná tabulka na stránce FoT, kde bude jasně vidět, kdo si objednal a kdo má zaplaceno.

Jinak soutěž na radiu METALhey nabírá na obrátkách, denně chodí několik set SMS a tlak na redakci zvláště v "kecárně" se den ode dne stupňuje, už teď lituju Radima až se vyhlásí vítěz. To bude kritiky. Mimo jiné finalovou patnáctku si vyžádali i samotní "Mejdni" aby sami posoudili vyspělost rockové omladiny v České Republice. No uvidím co na to řeknou...jinak dal sem vám sem fotku Bruce z roku 1984 ... :o))

matii ... 23.4.2007

 

"Něco přímo k Fans on Tour 2007" Tak to konečně vypuklo. Finálová patnáctka byla vybrána a rozběhlo se konečné  hlasování o předskokana Maidenů. Jak jste asi zaznamenali, bylo to doprovázeno velkým "humbukem" v kecárně radia METALhey, ale to se dalo celkem čekat. Spíš bych se chtěl věnovat novinkám okolo akce Fans on Tour 2007. Jak jste si asi všimli, tak jsme se nechali přemluvit vašimi emaily a rozjeli přípravu triček s logem naší akce. Skvělá zpráva je, že triko bude dostupné pro všechny zájemce, nikoli pouze pro členy výpravy. Něco máme díky hRicimu předjednáno, zbytek se domluví začátkem týdne. Cena by se měla pohybovat do 350Kč a to především díky tomu, že se nebude jednat o klasické nažehlování, ale bezokrajovou metodu (něco jako sítotisk podrobnosti ještě zveřejníme). Kdo se v oblasti potisku triček pohybujete uznáte, že to není zas tak moc. Jasně, kdo bude chtít může si dát obrázek nažehlit za stovku někde v Copyshopu jako černý čtverec, ale počkejte, až se začnete trochu potit. Předem upozorňuji, že nikomu z nás nepůjde ani koruna zisku nebo nějaké provize.

     A teď k druhé věci, na kterou bych rád upozornil. Uvažujete-li o tom, že se k nám připojíte, pak už moc dlouho neváhejte, neboť uzávěrka pro přihlášky je 30.4.2007. A důvod? Po poradě s některými členy naší akce jsem se rozhodl, že číslo vagonu a místa určená pro účastníky FoT 2007 rozešlu hned začátkem května a to zřejmě 6.5.2007 tak, aby to bylo stylové. Mnoho z vás totiž v termínu zhruba čtrnácti dní před koncertem bude mimo své bydliště a nemělo by šanci místenku objednat, nebo by jim to přinejmenším působilo značné komplikace. Čím dál víc jsem nakloněn tomu, že vytvoříme skupiny po 15 lidech vždy na jednu hromadnou jízdenku. Rozdíl oproti 30ti členné skupině je zanedbatelných 19Kč, ale bude to přehlednější.

     Za týden touto dobou padne poslední padesátka a začne ten správný "countdown". Jestli jste to nepostřehli, tak již ve čtvrtek 12.4.2007 proběhne na XCHATu první setkání účastníků naší akce, takže vás prosím můžete-li, předem se zaregistrujte na www.xchat.cz a přijďte. Potřeboval bych dojednat několik věcí, které se velmi těžko domlouvají emailem. Rád bych tuto metodu využil ještě několikrát, zejména pak v květnu, kdy bude potřeba operativně řešit některé záležitosti, na které potřebuji znát váš názor. Díky vám i všem metalovým fandům za přízeň, kterou těmto stránkám věnujete ...... matii 9.4.2007

 

 "Metalová horečka začíná" Mám pro vás skvělou zprávu. Zbývají dva  dny ! Dva dny a budeme znát finalovou patnáctku kapel, jež byly vybrány jako nejlepší z dvou set přihlášených českých a slovenských rockových a metalových seskupení, aby soutěžily o možnost stát se předskokanem legendárních Iron Maiden . Ač se to někomu nemusí zdát, pro těch několik kluků to bude záležitost na kterou budou vzpomínat celý život. Vždyť komu se podaří splnit si sen a zahrát na stejném podiu jako Steve, Bruce, Dave, Nicko, Adrian a Janick a to před nějakými 25 – 30000 lidmi. Ale také pro nás mají ty dva dny zvláštní význam. Konečně skončí, jak jsem ho nazval „Informační sucho“ a s příchodem pěkného jarního počasí začne i ta správná metalová horečka.

Teď něco málo k akci Fans on Tour 2007. I když většinu informací dostáváte v pátečním emailovém zpravodaji, skutečně je znát na vašich příchozích mailech, že akce začíná nabírat ty správné obrátky. V minulých dnech zatím poklidnou hladinu rozvířily informace ohledně vlajky a triček. Úplně poslední žhavé info je takové, že hRici má nakoupené barvy (ještě někde splaší černou), takže práce na vlajce o rozměrech cca 1,2x2m započnou co nevidět. Z technických důvodů bude vlajka bílá, ostatní barvy budou zachovány při záměně černobílých obrysů. První exemplář trika FoT (respektive nátělníku alá Steve) jdu nechat vyrobit zítra tj. v úterý 3.4.2007, vyzbrojen černým nátělníkem ze 100% bavlny, CDčkem s fotošopáckým obrázkem, těžce vydělanou,  několikrát v ruce obrácenou dvousetkorunou a nezdolným optimismem, že všechno dobře dopadne. Jestli to vše vyjde budu vzápětí informovat jak doufám, včetně fotografií nového přírůstku mojí sbírky triček Iron Maiden (tohle bude třetí :o)).

Abych nezapomněl na to, co se pro vás chystá na další dva měsíce a zkrátil vaše čekání na metalový svátek a tím pádem i utrpení :o), tak vězte že s hRicim chystáme několik virtuálních setkání účastníků FoT 2007 (zatím je v platnosti verze nějaké konference za pomocí ICQ nebo chatu), jejichž datum se dozvíte včas na těchto stránkách a pokud se vše podaří, tak i minirozhovor s jedním zajímavým človíčkem, který má co do činění s ostravským koncertem (nejásejte Bruce ani nikdo z Maiden to není:o)) a ještě pár jiných zajímavých novinek.

Poslední věc dnešní části „matii deníku“ je v těchto dnech vysílaný záznam nahrávek Iron Maiden ze studia Abbey Road (viz novinky). Nedavno někdo na fóru ironmaiden.sk vyjádřil pochybnosti, zda Nicko uhraje nebo Bruce uzpívá to co za mlada. Tak po shlédnutí výše uvedeného záznamu já jeho pochybnosti nesdílím. V Abbey Road to byla prostě paráda. Nicko se i při složitých partech nepřestává šklebit do kamery a Bruce ač chvílemi červenej jako rak neztratil ani zlomek z kvality svého hlasu, spíš naopak. K té červené, zkuste takhle řvát (nemusíte zpívat) osm minut a pak se koukněte do zrcadla....asi se nepoznáte. Závěr ? Bruce má bomba tepláky a "Mejdni" sice nějakou tu vrásku navíc, ale šlapou jak zamlada.

 matii ..…2.4.2007

 

"O překupnících" Tak jsem včera surfoval na NETu sháněje novinky o ostravském koncertu Iron Maiden a zkusil zadat do vyhledávače klíčová slova Iron Maiden v Ostravě. Jaké bylo moje překvapení, když se mezi stránkami, které se této kapele věnují, na předních místech objevily nabídky k prodeji vstupenek "do kotle". Jasně, někdo si mohl lístek koupit a poté zjistil, že v daném termínu musí do zahraničí, nebo má jiné neodkladné povinnosti, ale já chci mluvit o prodeji předražených lupenů. Zejména si nelze nevšimnout jistého Ostraváka, vystupujícího pod emailem Euro....atd., který se nestydí veřejně prodávat předražené vstupenky do všech sektorů stadionu, ty do kotle pak za 2200 Kč což je dvojnásobek prodejní ceny u Ticketpro a dokonce zadat svoji adresu. Jasně, někdo si řekne, není hlupák využil situace, ale mně jsou tito lidé silně proti srsti, zvláště pak chtějí-li vydělat na fans Iron Maiden. Ani dokonce netuším, jedná-li se o nějaký přestupek, nebo je li překupnictví vstupenek legální. Nicméně bych vás rád upozornil a také požádal. Nemáte-li ještě lístky, nepodlehněte těmto překupníkům. Raději kupte vstupenky na stání či sezení do sektorů, které jsou ještě volné, v krajním případě kupujte lístky na stání u podia od lidí o kterých máte alespoň trochu informací. Podvodníci se většinou skrývají za anonymním emailem, posílají lístky na dobírku, nebo se snaží prodej všemožně uspěchat. Pokud přeci jen budete kupovat lupeny mimo oficiální místa, pořádně si je prohlédněte a zkontrolujte ochranné prvky (u lístků k pódiu mimo jiné dvě zlaté pečetě ticketpro na obou částech vstupenky na zadní straně) a porovnejte vzhled se vzhledem na webových stránkách (jednu fotku máte na záložce Novinky). Nicméně prosím nekupujte předražené lístky a nepodporujte tím všemožnou překupnickou "Chamraď". Pokud lístky neprodají, příště už si to rozmyslí a bude o to víc lístků v předprodeji za klasickou cenu.

Díky ... matii 26.3.2007

 

"Ostrava 93" Ahoj lidi. Jak jste si už asi všimli, do seznamu stránek přibyla další, která se věnuje ostravskému koncertu z roku 1993. Valná většina materiálu byla přebarná z časopisu Rock&Pop z téhož roku, za ostatní exkluzivní materiály pak vděčíme klukům z fóra ironmaiden.sk. Při zpracovávání tohoto tématu a shánění materiálů jsem se dostal až k samotnému zvukovému záznamu  ze zmíněného koncertu. Okamžitě se stal tím nejposlouchanějším u nás doma. I když kvalita není zrovna na nejvyšší úrovni a sem tam kapelu přehluší více či méně zdařilý doprovod od někoho z publika, co se koncertu nedá upřít je atmosféra, která ze záznamu doslova tryská. Co mě překvapilo, že už v té době relativně brzo po vydání alba Fear Of The Dark byli fans schopní doprovázet Bruceho při úvodu stejnojmeného songu. My, kteří jsme nebyli přímo účastni pak můžeme jedině litovat. Já jsem byl zrovinka v té době několik málo dní doma z vojny a naprosto bez peněz. Doufám, že jednou budeme stejně tak rádi vzpomínat na letošní červnové vystoupení Iron Maiden.  Zapeklitou věcí při shánění iformací bylo splašit někoho tady na NETech okolo Iron Maiden, kdo na tehdejším koncertu byl a je ochoten sepsat několik málo větiček. Nakonec se mi podařilo umluvit "crusadera", takže jeho postřehy a exkluzivní materiály můžete vidět na výše jmenované stránce. A proto apeluji na všechny čtenáře, máte-li z tohoto vystoupení jakékoli zážitky, materiály, či fotky, pošlete mi je prosím na mail. Předem díky.

Další věcí o které se tu zmíním jsou vstupenky a jejich předprodej, neboli ticketpro a jeho salta mortále. V novinkách se můžete dočíst o tom, že vstupenky do toho kterého sektoru jsou už vyprodány a ejhle, na ticketpro se pořád prodávají. Pak vězte, že chyba není u nás, a že datum kdy jsou lístky vyprodány berte jako "první termín" tj. datum prvního vyprodání, protože z nějakých záhadných důvodů se po několika dnech tytéž lístky zase objeví jako dostupné. Ať už je důvod jakýkoli (zvětšení sektoru stání před pódiem, chyba programu nebo vracení lupenů z předprodejů), buďte ujištěni, že i přes tyto "veletoče" se po nich v nejbližší době jen zapráší. (Teď když to píšu zas skočilo vyprodané stání u podia). Dle mého odhadu budou za chvíli už jen lístky "na stání". Každopádně, zajímá-li vás stav prodeje sledujte odkaz na stránce novinek (klik na vstupenku) ....matii 19.3.2007

 

"Rozhovor po polsku" Tak týden utekl jak voda a jsem tu zase se stručným souhrnem. Událost číslo jedna ? Kromě toho, že Steve Harris oslavil padesátiny, tak začalo jarní turné ! Dubai a Atény máme za sebou, zítra hrají kluci z Iron Maiden v Srbsku a za tři dny v Indii. A pak už budeme s netrpělivostí očekávat červnovou část. Proslýchá se, že Janick má něco s nohou, tak to doufejme nebude vážné.

Slíbil jsem vám informace ohledně akce polských maidenfans. Jelikož bylo chvíli ticho, jal jsem se iniciativy, zalogoval na fórum polského fanklubu a vybaven mnohaletými pracovními zkušenostmi se slovanskými jazyky (používám tzv. slovanské esperanto) a dávkou odvahy pustil jsem se do hecování tamních fandů. Moment, že neznáte slovanské esperanto ? Ani se nedivím, vytvořil jsem ho totiž sám. Mluva touto řečí spočívá v tom, že vezmete maximum známých slov dotyčné země a neznámá slova doplníte z těch slovanských jazyků, které se vám zdají nejsrozumitelnější. V nouzi použijete slovíčka NJ nebo AJ. Mistři v tomto oboru dokáží kombinovat i více jak čtyři jazyky dohromady. Abyste to pochopili, uvedu vám příklad od nás z práce. Do kanceláře mi vtrhne jakýsi řidič kamionu a řečí ve které poznáte akorát to že je z Bosny se dožaduje informací. Co uděláte ? Použijete "slovanštinu"."Ty jéchal odkuda ? A ty už byl s kamiónom na vage? Barzo, choť na biró čo jest na drugom štoku rovno prjámo protiv schodám. Tam polučíš informáciju. Dobro došli" tzn. Odkud jsi přijel ? A už si byl s autem na váze ? Dobře jdi do kanclu co je v druhým patře proti schodum. Tam ti daj informace. Šťastnou cestu. A rozumí vám každej slovan no nééé ? Ale zpět k fanklubu. Zpočátku byli kluci z Polska trochu apatický, ale jak jsem jim tam napsal, že sou houby fandové a že polský fans byli vždycky nejlepší a že sou z nich lenoši, tak začal šrumec. Polská krev se vzbouřila a hned se hlásili k akci, pár jich dokonce napsalo na fórum IM.sk a jeden ke mně (viz guestbook). Nakonec jsme se dohodli, že počkáme na playlist ze Slovinska a pak se definitivně domluvíme. Dneska nám vyšlo intro na rockmagu, tak očekávám přísun dalších posil. Členů akce Fans on tour 2007 přibývá, pokud by to takhle rostlo dál geometrickou řadou (což mě začíná děsit), mohl by se konečný počet přiblížit osmdesátce. Když jsem s akcí začínal, říkal jsem si, že 15 lidí bude úspěch a hle dneska začínám uvažovat o objednání sólo vagonu :o). Jinak kdo jste ještě nehlasoval, klikněte na záložce setlistu na vaše oblíbené písně. Výsledky jsou víc než zajímavé. Zatím se zdá, že vedle klasik jako Fear of the Dark si výborně vedou i méně hrané písně jako Wasted Years či The Clansman. Naopak propadly hity jako Iron Maiden či The Number of the Beast. Z alb zatím překvapivě vede Powerslave. Ale nic není ztraceno hlasujte dál. S nadějí, že po Informačním suchu přijde liják s vůní metalu se s vámi pro dnešek loučím.......matii 13.3.2007

"Informační sucho" Zdá se to neuvěřitelné, ale dnes zbývají přesně 3 měsíce do koncertu Iron Maiden. Zítra to bude už jen 90 dní a nějaké hodiny, tak si říkám jak ten čas letí. Pamatuji si, že když jsem tam odpočet vkládal, svítilo na něm nějakých 113 dní. V současné době vládne jakási "maidenovská okurková sezóna". Tím mám na mysli, že se jakékoli aktuality o Ostravském koncertu velmi těžko shánějí. Snažíme se s kolegy trochu tlačit na kluky z Arakainu na jejich fóru, aby s definitivní platností potvrdili sami svoji účast jako předskokan IM, ale zatím se vyjadřují ke všemu možnému vyjma tohoto tématu. (už se vyjádřili, prý o tom zatím nic nevědí...vloženo 7.3.) Tak trochu je chápu, v současnosti se zabývají megakoncertem v Edenu 20.4.2007 a neradi by odradili část fanoušků, kteří by si řekli, "proč budu chodit na Arakain v dubnu, když ho uvidím v červnu na Bazalech". Podle zdrojů z www.ironmaiden.sk také padl dojednávaný koncert Iron Maiden v košické Steel aréně a ať už to byly jen fámy či pravda, fakt je, že Ostravský koncert zatím zůstává jediný ve střední Evropě.  Jelikož vládne kolem takové informační "sucho", udělám vyjímku a zveřejním počet přihlášených, aby i ti kdož s námi nepojedou měli představu jaká banda to vyrazí 6.června přes půl republiky. Takže vězte že k dnešnímu dni je to 31(upraveno 7.3.) lidí, nicméně mám informace od několika dalších fans, kteří o účasti uvažují a momentálně buď shánějí peníze na vstupenky, nebo se o způsobu dopravy budou rozhodovat až během května a to nepočítám ty, kteří o akci nevědí a přijdou na vlak tak nějak samovolně. Zpočátku jsem odhadoval počet členů výpravy kolem 30, teď už to střílím na 40-50. Huh, to bude síla. Už se těším, až budu zpracovávat to video. Mimochodem, víte že polský fanklub Iron Maiden domlouvá akci kdy po určité písničce vyprovokují spolu s českými maidenfans skandování celého stadionu "Happy Birthday Nicko" (narozeniny má Nicko den předem tj. 5.6.), nebo šílené několikaminutové skandování "Maiden ! Maiden !" ? O podrobnostech vás budu ještě informovat. A co vy ? Chystáte nějakou akci ? Plakáty, vlajky nebo upomínkové předměty ? :o) . Pokud máte nějaký návrh co by se dalo zorganizovat, napište na fórum nebo přímo na můj mail. Říkal jsem si co takhle udělat vlajku Fans on Tour 2007, ale nakonec jsem to zamítl s tím, že na to nemám ani prostory, ani jsem nic takového v životě nevyráběl a to ani nemluvím o mých grafických dovednostech. Fakt je ten, že když múzy rozdávaly novorozencům nadání, vyhnuly se našemu příbytku velikým obloukem. Maluji asi jako tančím tj. stejně jako zpívám, což nedělám od doby, kdy naše učitelka na hudební výchovu ztratila díky mně hudební sluch a smysl pro rytmus, takže před okresní inspektorkou dokázala zazpívat akorát sovětskou hymnu za hlasitého plácání do stehen v rytmu písně od QUEENů "we will rock you" a následně byla přeřazena na výuku pozemků. Asi by to vypadalo jak dílo dětí ze základní školy co se dávají malým dětem k zápisu :o))) Takže momentálně se spíš věnuji drobným úpravám WEBu, vychytání much a čekání na nové informace. Uuuf a pak že je málo informací .......matii 6.3.2007

"Návštěva na nádraží" A co že se událo za poslední týden ? Předně jsem si ověřil informace ohledně cen jízdenek a spojů na trase Praha-Ostrava-Praha. Po několikerém volání na informace ČD, kdy každá operátorka mi tvrdila něco jiného jsem se rozhodl zajít přímo na nádraží. Paní která tam seděla ještě kdysi za mých jinošských let se sice snažila, ale PC z dob kdy Bill Gates uvažoval o Windows 3.11 ne a ne najít ty správné informace. Asi po deseti minutách vyptávání, kdy už se za mnou vytvořila hlučící fronta nedočkavých a informačně vyhládlých lidí všech ras a národů to ta paní vzdala, sáhla pod pult a světe div se vytáhla starý dobrý jízdní řád v knižní podobě. Ten sice nevypadal nijak vábně a mastná černota na jeho hřbetu nevzbuzovala zrovna důvěru, ale hned jak prsty sklouzly po prvních stránkách, bylo jasné, že tady mám co do činění se skutečným mistrem. Ani zručný houslista by svůj nástroj nedokázal ovládat lépe, než tato paní. Listy zašustily a nastal takový příval informací, že jsem to sotva stíhal vnímat. Na závěr jsem se zeptal ještě na cenu zpáteční jízdenky za halasného mnohonárodnostního nadávání za mými zády a upaloval pryč abych ještě nějakou neslíznul. Všechny získané informace si pak můžete prohlédnout přímo na stránkách FoT 2007. Ostatní proběhnuvší události pak zašlu mailem všem přihlášeným. Mimochodem dnes poprvé návštěvnost překonala stovku, tak jen doufám, že naší akci budete věnovat vaši přízeň i nadále.

Všechny fandy IRON MAIDEN pak zdraví ..........matii

 

 

 

Spolupracujeme